Lato to najlepszy czas na prace remontowe

Co roku, kiedy przychodzi okres lata mnóstwo ludzi zabiera się do remontowania swoich mieszkań. Jest to doskonały czas, bo dni są długie, jest ciepło i wszelkie roboty choćby przy malowaniu ścian są łatwiejsze. Ważne jest, by właściwie rozplanować remont, a wtedy wszystko będzie szło sprawnie i szybko.

Continue reading

Remonty mieszkań i domów. Poznaj specjalistyczne rady.

Okres letni to idealny moment na zrobienie w naszym mieszkaniu gruntownego remontu. Zwykle chęć gwałtownych zmian w naszym mieszkaniu czujemy w momencie, kiedy cała przyroda budzi się do życia. Wiosenne słoneczko nastraja nas odpowiednio do życia i daje nam mnóstwo niezbędnej energii. Ale zwykle do takiego remontu zbieramy się jak sójki za morze i tak naprawdę za jakiekolwiek prace zabieramy się w lecie.

Continue reading

Zmieniamy podłogę w naszym mieszkaniu

Gdy robimy remont w naszym domu, zazwyczaj jest to malowanie ścian w pomieszczeniach. Często też zmieniamy kafle. Zazwyczaj jednak planujemy drobne rewolucje, takie jak na przykład zakup mebli, czy zmiana dekoracji wnętrz. Skupiamy się wówczas głównie na drobiazgach. Przemierzamy mnóstwo marketów, czekamy na atrakcyjne promocje. Jesteśmy w stanie przewertować mnóstwo czasopism dekoratorskich. Nierzadko jednak nie pamiętamy o wyjątkowo ważnym elemencie naszych domów, czyli o podłożu. Przeważnie wymieniamy je raz na kilkadziesiąt lat albo i rzadziej. Choć na co dzień mamy z nią stały kontakt, nie myślimy o podłodze. A przecież obecnie mamy tyle sposobów, by była ona nie tylko funkcjonalna, ale i nowoczesna.

Continue reading

Efektywne sposoby zabezpieczania i konserwacji elementów drewnianych

Drewno będąc naturalnym surowcem jest bardzo chętnie wykorzystywane w różnorodnych zastosowaniach. Lekkie, trwałe i wytrzymałe świetnie sprawdza się w najróżniejszych konstrukcjach domów i innych budynków, a także jako wykończeniowy materiał. Ale drewno wystawiane na działanie czynników zewnętrznych takich jak słońce, deszcz czy śnieg dość szybko mogłoby ulec uszkodzeniom, więc niezbędne jest użycie odpowiedniego zabezpieczenia.

Continue reading