Przyjmowaniw mieszkania od wykonawcy

Po zakończeniu budowy przychodzi pora na odbiór techniczny zbudowanego dla nas gniazdka. Odkrycie, zanotowanie i obowiązek dewelopera do naprawy odkrytych wad i niedoróbek, uchronią nas przed poniesieniem kolejnych wydatków po wprowadzeniu się do mieszkania. W czasie odbioru mieszkania od dewelopera, odbiorca ma prawo poddać próbie zgodność domu z klauzulami, które zostały napisane w umowie z deweloperem.

Nowy blok mieszkalny
Twórca: Eli Christman
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jak przebiega Odbiór mieszkania od developera Należałoby taki odbiór zrealizować rzetelnie, aby wydobyć ewentualne defekty mieszkania, a również niezgodności z zapisami umowy. Na spotkanie z przedstawicielem dewelopera trzeba i należałoby przyprowadzić zawodowca. Odbiór mieszkania - sprzedam mieszkanie nad morzem - od dewelopera powinno się umówić się w ciągu dnia, jak mieszkanie rozjaśnione jest światłem dziennym. Dzięki temu wiele łatwiej dostrzec każde niedoskonałości.

Inne wiadomości

Zakupujesz mieszkanie z rynku pierwotnego? Zobacz, na co trzeba zwrócić uwagę!

mieszkania od dewelopera
Twórca: Elliott Brown
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jeśli chcesz przenieść się do nowego mieszkania, które nabędziesz na rynku pierwotnym, zwróć uwagę na kilka ważnych kwestii. Sęk w tym, by zminimalizować możliwe ryzyko.


W umowie zakupu, zawsze określony jest szczegółowa wielkość mieszkania. Jest to definiowane na podłożu projektu, gdyż mieszkania niejednokrotnie wyprzedawane są jeszcze w trakcie budowy budynku mieszkalnego. W czasie przyjęcia technicznego, należałoby precyzyjnie zmierzyć łączny metraż, czy zgadza się z owym napisanym w umowie. Umowa deweloperska częstokroć definiuje też standard wykończenia mieszkania (zobacz https://profbud.info/haven-house). Wyjścia gorszego gatunku powodują roszczenia ze strony nabywcy o wymianę zgodną z umową, względnie obniżenie ceny lokalu.

Kiedy zaakceptujemy, że budulce spełniają napisane w umowie normy, należy sprawdzić też, czy żadne detale nie pozostały uszkodzone w trakcie budowy. Specjalną baczność należy zwrócić na okna, drzwi i posadzki, a także baterie w toalecie i kuchni.

Techniczny odbiór mieszkania
Trzeba przetestować funkcjonowanie każdych elementów instalacji elektrycznej, włączników, gniazdek, detali oświetlenia. Powinno się także stwierdzić, czy mury posiadają dobry pion i poziom, a także czy podłogi nie mają niewidzialnych dla oka nachyleń. Kolejny element, jaki należy stwierdzić to wentylacja. Stosowne odprowadzanie powietrza jest wyjątkowo istotne w łazience i kuchni. W procesie odbioru mieszkania od dewelopera robi się protokół, w jakim odnotowuje się wszystkie rozdźwięki z umową, projektem mieszkania i wzorcem wykończenia.Więcej informacji
18/06/09, 07:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.