Zmieniamy podłogę w naszym mieszkaniu

Gdy robimy remont w naszym domu, zazwyczaj jest to malowanie ścian w pomieszczeniach. Często też zmieniamy kafle. Zazwyczaj jednak planujemy drobne rewolucje, takie jak na przykład zakup mebli, czy zmiana dekoracji wnętrz. Skupiamy się wówczas głównie na drobiazgach. Przemierzamy mnóstwo marketów, czekamy na atrakcyjne promocje. Jesteśmy w stanie przewertować mnóstwo czasopism dekoratorskich. Nierzadko jednak nie pamiętamy o wyjątkowo ważnym elemencie naszych domów, czyli o podłożu. Przeważnie wymieniamy je raz na kilkadziesiąt lat albo i rzadziej. Choć na co dzień mamy z nią stały kontakt, nie myślimy o podłodze. A przecież obecnie mamy tyle sposobów, by była ona nie tylko funkcjonalna, ale i nowoczesna.
Parkiet z grabu
Twórca: Podłogi.info
|W=150]
Mamy do wyboru wiele opcji. W pokojach często rezygnujemy z tradycyjnej wykładziny. Wiąże się to z tym, że w przypadku, gdy się pobrudzi, nie jesteśmy w stanie błyskawicznie usunąć plamy. Czasami również jest tak, że zabrudzenia zostają. Dla własnej wygody kładziemy podłogi drewniane producent ( ) . Są one najkorzystniejsze dla naszego domu. Drewno ma to do siebie, że oddycha, regulując mikroklimat w mieszkaniu. Skutecznie ogranicza występowanie roztoczy w naszym domu, a wiemy dobrze, że jest to najpopularniejszy czynnik alergenny. Zapewnia skuteczną izolację termiczną i akustyczną.


Inne wiadomości

Drzwi z drewna czy z tworzywa?

Przedpokój, oświetlenie Tango od firmy SKOFF
Twórca: SKOFF
Treści źródłowe: SKOFF
Wybór drzwi jest jedną z najbardziej istotnych spraw, przed jakimi stają posiadacze nowych lokali. Niejednokrotnie także po odkupieniu nieruchomości od kogoś zapada decyzja o wymianie wszystkich drzwi na nowe. Zazwyczaj działania takie podejmuje się dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa, a także przy okazji remontu pomieszczeń i zmiany wyglądu wystroju. W takiej chwili także rodzi się pytanie – z jakiego materiału mają być wyprodukowane drzwi?

parkiet   kambala
Twórca: WITEX
Treści źródłowe: WITEX
Możemy zrobić w domu panele, jak i parkiet. Parkiety wykonuje się z różnego typu drzew. Bardzo popularny jest parkiet jesionowy producent. Jesion to bardzo twarde drzewo, przez co parkiet ten może być wyjątkowo trwały. Jeśli wydaje nam się, że parkiety wyszły już z mody, to bardzo się mylimy. Dużo osób powraca do tego rodzaju podłogi ze względu na ciekawy efekt dekoracyjny. Jeżeli wybierzemy parkiet Hajnówka, będziemy mieli do wyboru mnóstwo wzorów, które bez wątpienia będą chlubą naszych wnętrz. Możemy też zastosować w naszym domu tafle parkietowe, które z pewnością wyczarują niespotykany klimat. Jest to jednak opcja dla tych, którzy posiadają obmyślaną koncepcję, parkiet musi bowiem harmonizować z wystrojem pomieszczenia.
Twórca: Arek
19/06/06, 14:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.