Sfera nieruchomości w Polsce

Współcześnie w Polsce sprzedawanych jest coraz więcej mieszkań. Porą roku, w której notuje się największą sprzedaż mieszkań jest lato. Większość z tego typu inwestycji dokonuje się na terenie dużych aglomeracji miejskich lub też na ich obrzeżach.
Migracja ta łączy się z przemieszczaniem się ludzi, którzy poszukują pracy bądź też miejsca zamieszkania podczas studiów.

W Polsce istnieje kilka miast, które są typowymi ośrodkami studenckimi – przykładowo Warszawa czy Kraków, w których ceny mieszkań wzrastają biorąc pod uwagę sezon oraz ilość osób zaczynających lub kontynuujących studia.
nieruchomości
Twórca: Elliott Brown
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
W październiku odnotowuje się wzrost cen niewielkich mieszkań. Największe sumy za wynajmowanie mieszkania trzeba zapłacić w Warszawie, to właśnie tam ceny mieszkań osiągają najwyższe stawki. Jeżeli planujemy natomiast kupić mieszkanie, to za metr kwadratowy trzeba tam średnio zapłacić 7766 zł. Najbardziej atrakcyjne pod względem ceny mieszkania możemy znaleźć w Szczecinie, gdzie metr kwadratowy kosztuje średnio 4684 zł. W wyniku rosnącej gęstości zaludnienia, współczesnym trendem jest budowanie całych osiedli mieszkalnych, które nie są tylko miejscem zamieszkania. Powstają ogromne kompleksy, świadczące szeroki wachlarz usług – od sklepów wielobranżowych po fryzjera czy przedszkole.

Inne wiadomości

Zakupujesz mieszkanie z rynku pierwotnego? Zobacz, na co trzeba zwrócić uwagę!

mieszkania od dewelopera
Twórca: Elliott Brown
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jeśli planujesz przenieść się do nowego mieszkania, które zakupisz od dewelopera, zwróć uwagę na kilka ważnych kwestii. Sęk w tym, by zminimalizować możliwe ryzyko.


Współcześnie także deweloperzy we Wrocławiu () mają ogromne możliwości inwestycyjne. Jest to wynikiem głównie nieustannie rosnącej popularności Wrocławia jako ośrodka sprzyjającego studiowaniu. Coraz więcej ludzi wybiera wrocławskie uczelnie, a później zafascynowani pięknem tego miasta częstokroć decydują się na to, by osiąść tam na stałe.
Kuszące są także ceny mieszkań i wynajmu, które są mniejsze niż przykładowo w Krakowie czy Warszawie.

Reasumując Polska jest krajem rozwijającym się, w którym z roku na rok rośnie ilość inwestycji dotyczących nieruchomości. Niezwykle prężnie rozwijają się duże miasta takie jak Kraków, Warszawa czy Wrocław. Powierzchnie miast ciągle zwiększają się o sąsiadujące z nimi obszary, które stanowią najlepsze okazje dla inwestorów. W ten sposób powstają ogromne kompleksy podmiejskich osiedli, możliwych do zasiedlenia przez młodych ludzi.
19/02/24, 04:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.