Jak kupować lokum od dewelopera? Na jakie rzeczy zwracać uwagę? O czym musimy wiedzieć?

Sporo osób boi się, iż kupując mieszkanie od dewelopera w ten sposób straci, jak w związku z tym postępować, aby zmaksymalizować własne bezpieczeństwo na wypadek braku wypłacalności inwestora?
Przede wszystkim, zanim zawrzemy umowy musimy bardzo starannie zbadać sytuację finansową dewelopera jak również stopień zaawansowania prac budowlanych. Tak naprawdę im w większym stopniu inwestycja jest zaawansowana, tym mniejsze ponosimy ryzyko, jakie może być związane z upadłością dewelopera. Obowiązuje od jakiegoś czasu ustawa o ochronie praw nabywcy mieszkania lub domu jednorodzinnego, nakłada na firmę deweloperską obowiązek gwarancji dla nabywcy środków ochrony w postaci zamkniętego albo też otwartego rachunku powierniczego, jakie mogą być złączone z gwarancją bankową albo ubezpieczeniową. Każdy deweloper musi mieć to na uwadze.

Dlatego też mówiąc o ewentualnej upadłości firmy deweloperskiej najbardziej korzystnym rozwiązaniem zdaje się być gwarancja bankowa lub ubezpieczeniowa.

Zainteresowała Cię ta informacja? Jeżeli chcesz zgłębić więcej - odkryj www a zapewne poznasz wiele interesujących faktów.

Na takiej podstawie, na wypadek ogłoszenia upadłości dewelopera osoba nabywająca będzie mogła zażądać od banku lub zakładu ubezpieczeń wypłaty środków w wysokości, która równa będzie kwocie wpłaconej deweloperowi. Taka forma zabezpieczenia w najpełniejszy sposób zapewnia bezpieczeństwo pieniędzy, jakie zainwestowaliśmy w nasze przyszłe lokum. Nie ma natomiast możliwości maksymalnie skutecznego zabezpieczenia wywiązania się z umowy, jaka została podpisana z deweloperem. Oznacza to, że osoba kupująca może zagwarantować sobie właściwie pełne bezpieczeństwo wpłaconych środków, nie może jednakowoż zapewnić, iż dostanie za nie lokal, który jest przedmiotem podpisanego kontraktu.


Inne wiadomości

Jakie rzeczy produkujemy z wytrzymałej stali

Przykład konstrukcji stalowej   pomnik Schiffshebewerk Niederfinow
Twórca: bgeissl
Treści źródłowe: http://www.flickr.com/photos/bgeissl/2766483590/
Czyli o tym, z jakiego rodzaju blachy produkuje się w dzisiejszych czasach urządzenia do trudnych zastosowań przemysłowych.

Jestem pewien, że niejeden z nas oglądał z pasją program ekstremalne maszyny na kanale discovery. Jeżeli jednak nie oglądaliście tej, bądź co bądź nieemitowanej już serii, pozwolę sobie na krótkie przypomnienie.


Na szczęście taka sytuacja ulega zmianie i na rynku znajduje się coraz więcej firm, które wywiązują się ze swoich umów. A gdzie najczęściej kupujemy mieszkania u deweloperów? Rzecz jasna tam gdzie najwięcej się najczęściej buduje, to znaczy w większych miejscowościach w naszym kraju. Na uwagę natomiast zasługuje Gdańsk, gdyż ostatnimi czasy to właśnie miasto nabiera rozpędu. Nic w tym dziwnego, jest ładnie położone, posiada wyjątkową architekturę, mamy tam także doskonały klimat do biznesu. Trzeba jednak wiedzieć, że większy rynek deweloperski wcale nie ułatwia zadania.

Upewnij się, że nasze odsyłacze (http://partnerzy.pl/sprzedaj) mogą prowadzić jedynie do wartościowych portali. Jeżeli zainteresowały Cię jakiekolwiek informacje, to te odnośniki mogą Cię przenieść Cię do przydatnych stron.

Wręcz odwrotnie, musimy w takim wypadku z jeszcze większą ostrożnością podchodzić to tej kwestii oraz dobrze sprawdzić firmę jak również wszelkie warunki umowy.
19/09/09, 10:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.