Czy należy grodzić teren podczas budowy? Czemu to takie ważne?

Niektórzy o takiej kwestii zapominają albo wprost to bagatelizują, a przecież jest to niesamowicie ważne. O czym mowa? O ogrodzeniu budowlanym, dzięki jakiemu możemy być pewni, iż nic z naszego terenu nie zginie.
Oczywiście nigdy nie mam stuprocentowej pewności, lecz z pewnością zmniejsza to prawdopodobieństwa utraty cennych rzeczy, a ponadto odstrasza każdego złodzieja, który interesuje się naszą własnością.


Mata wejściowa, wycieraczki systemowe Logomat
Treści źródłowe: http://www.logomat.com.pl


Ogrodzenia budowlane spełniają jednak szereg innych funkcji, gdyż tak naprawdę nie chodzi tylko o zabezpieczenie naszych rzeczy. To także gwarancja, iż osoba niepowołana nie wejdzie na przykład przypadkowo na naszą posesję. To jest istotne, bo jeżeli ktoś na naszym terenie się pojawi i zrobi sobie krzywdę, na przykład podczas wiatru coś na niego spadnie, to można mieć z tego powodu duże kłopoty.


Rzecz jasna, jeżeli wystawimy znak, iż wstęp zabroniony jak i miejsce budowy, to nikt nie będzie miał do nas pretensji. Przecież ostrzegaliśmy.

Jeżeli omawiana problematyka jest dla Ciebie absorbująca, zobacz oprócz tego więcej szczegółów wodomierze wielostrumieniowe tu - te wiadomości także nie mogą pozostać niezauważone.

Natomiast jak pokazuje praktyka może być inaczej i były już tego typu sytuacje w przeszłości, iż nawet kiedy taka osoba nie została skazana na karę więzienia albo karę pieniężną, to była ciągana po sądach.


płyty meblowe
Twórca: Bernd Wiebus
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Chyba żaden właściciel terenu nie ma na to ochoty, dlatego dla świętego spokoju po prostu ogródźmy teren, by nikt przypadkiem tam się nie zapuszczał. Nie muszą być to ogrodzenia pełne, zwyczajnie coś co od razu wskazuje na to, że przez taki teren się nie przejdzie. Często wystarcza normalna siatka.
To bardzo ważne, każdy więc kto wykonuje prace budowlane powinien zabezpieczyć teren, by nie mieć niepotrzebnych kłopotów i nieporozumień.

Skoro chcesz znaleźć też inne tego rodzaju materiały, to być może wskazówki, które pod tym linkiem są opublikowane będą dla Ciebie bezcenne.

Pamiętajmy, by o to zadbać.
19/08/10, 07:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.