Jeśli planujesz postawić dom, murowanie na sucho realnie to przyspieszy

Współczesne technologie stwarzają możliwości, by stosować świeże i ulepszone metody w wielu dziedzinach życia codziennego, przemysłu i rolnictwa. Nieustannie komponuje się nowe składy, które mają zapewnić jeszcze wydajniejsze i lepsze rezultaty. Rozwój nie pomija również budownictwa, gdzie cały czas odkrywane są kolejne ułatwienia mające za zadanie budowanie bardziej imponujących obiektów, jak także zredukowanie czasu pracy i ulepszenie jej rezultatów.
budowa domu
Twórca: booledozer
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Szukaj innowacyjnych i ulepszonych rozwiązań.

Inne wiadomości

Murowanie na sucho daje więcej ewentualności

Budowa
Twórca: Eli Christman
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Technologia szybko się przemienia oraz tak rzeczywiście dzieje się to w każdej gałęzi naszego funkcjonowania, zatem nie powinno nas zaskakiwać, że również w budownictwie wykorzystywane są metody, o których jeszcze całkiem niedawno, nie było nawet szansy myśleć.


Każdy z nas ma świadomość, jak skomplikowaną inwestycją jest wzniesienie domu. Istotną jej częścią bywa budowanie ścian, które oddziałuje na stan całego budynku i na komfort osób, jakie w przyszłości będą zamieszkiwać ten budynek (przeczytaj MurowanieMurowanie (pełna oferta murowania cegieł) ścian wymaga zakupu zarówno ogromu materiałów, jak także odpowiedniego sprzętu i przydatnych przedmiotów, jak kielnie czy wiadra. Naturalnie budowanie (sprawdź stronę) ścian wymaga także właściwego czasu, który trzeba odczekać, aby powierzchnia należycie wyschła. Wszystkie wymienione czynniki znacznie podnoszą koszt postawienia budynku, jak również potrafią zaprowadzać na placu budowy nieład i zamieszanie. Pomyślnie istnieje alternatywa, która pozwala wyeliminować te niedogodności i znacząco skrócić oraz uprościć przebieg stawiania ściany.

Muruj bez klasycznej zaprawy

podnoszenie materiałów budowlanych
Twórca: Leonora Enking
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Rozpoczynając budowę domu, dobrze jest uwzględnić murowanie na sucho. Ta forma łączenia pustaków szlifowanych pozwala poważnie zmniejszyć ilość zaprawy, jaka potrzebna jest przy wznoszeniu ścian, jak też przyspieszyć sam przebieg pracy. W przypadku normalnego murowania czas czekania, aż mur dobrze wyschnie, może wynieść nawet do kilku tygodni, co przy użyciu suchej zaprawy można przyspieszyć, gdyż jest ona doskonała do dalszych prac już po 48 godzinach. System murowania na sucho pomaga także zredukować liczbę surowców i wyposażenia na placu budowy, gdyż aplikacja suchej zaprawy toczy się przy użyciu dozownika dołączonego do paczki i nie wymaga przygotowywania w betoniarce.

Poznaj profity płynące z zastosowania suchej zaprawy

Murowanie na sucho okazuje się nie tylko dogodną lecz i ekonomiczną formą wznoszenia ścian. Uznaje się również, że wykorzystanie tej receptury pozwala owocnie zredukować zjawisko wystąpienia mostków termicznych, a co się z tym wiąże: wilgoci w budynku i występowania grzybów. Rozwiązanie to posiada wiele plusów, przez co jest rekomendowane przez specjalistów na całym świecie.
18/07/12, 01:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.