Jak rozpoznać dobrą bramę przesuwną? Z pewnością powinna posiadać kilka niezbędnych cech

Bramy wjazdowe to nie jest zwykły element płotu. To one przecież są niekiedy widoczne jak również najczęściej eksploatowane. Ich dobór więc i montaż jest bardzo istotny, zarówno ze względów funkcjonalnych, bezpieczeństwa, oraz estetycznych. Aktualnie dużo osób kupuje bramy przesuwne, szczególnie sprawdzonych firm jak Betafence. Pomagają zaoszczędzić dużo miejsca i są bardzo praktyczne w codziennym używaniu. Świetnie sprawdzają się na prywatnych posesjach, oraz sporych miejscach użyteczności publicznej.


Inne wiadomości

Przydomowa oczyszczalnia ścieków czy może szambo?

Umywalka blatowa
Twórca: KOŁO
Treści źródłowe: KOŁO
Czy warto inwestować w przydomową oczyszczalnię ścieków? W jaki sposób to funkcjonuje? Czy należy bać się wysokich kosztów użytkowania? Radzimy.


Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest bardzo dobrym rozwiązaniem, korzystnym zarówno dla naszych kieszeni, jak również dla przyrody.


http://arad.pl/
Twórca: Normstahl
Treści źródłowe: www.normstahl.pl
Jeśli chodzi o bramy wjazdowe to faktycznie najbardziej popularne są bramy przesuwne (wpis). Do wyboru są dwa rodzaje – szynowe i samonośne. Szynowe, szerokość mają zbliżoną do samego wjazdu. Przesuwamy je na specjalnych rolkach po szynie zamocowanej w podłożu. Określonym minusem jest to, iż w szynach mogą zbierać się różne zanieczyszczenia – błoto, liście czy piasek. Aby to usunąć powinniśmy je często oczyszczać.Kolejny typ – samonośne odznaczają się innymi warunkami. Tutaj skrzydło jest bardziej szerokie oraz bardziej cienkie, gdyż wymusza to utrzymanie dobrej przeciwwagi. Montuje się je nad wyjazdem, jednocześnie nie potrzebują one żadnego podparcia.

Ich budowa cechuje się dużą wytrzymałością i jest również mniej zawodna porównując do szynowych. Najkorzystniej funkcjonują jak są w parze z systemem automatycznego sterowania. Wartość takiej bramy oraz montażu jest wyższa od pierwszego typu bram. Bramy przesuwne zbudowane są najczęściej z elementów stalowych, często także aluminiowych, które są lekkim, ale niestety też droższym wariantem. Coraz rzadziej zaś spotykamy bramy żeliwne. Często zdarza się, iż bramy przesuwne posiadają tylko jedno skrzydło, ale istnieją w sprzedaży również dwuskrzydłowe modele.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.