Przydomowa oczyszczalnia ścieków czy może szambo?

Czy warto wkładać pieniążki w przydomową oczyszczalnię ścieków? W jaki sposób to działa? Czy trzeba obawiać się dużych kosztów użytkowania? Doradzamy.


Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest bardzo dobrym rozwiązaniem, zyskownym zarówno dla naszych portfeli, jak też dla środowiska.


Umywalka blatowa
Twórca: KOŁO
Treści źródłowe: KOŁO


Wielu właścicieli posesji, które nie są podłączone do miejskiego systemu kanalizacyjnego frapuje się, czy warto włożyć pieniądze w przydomową oczyszczalnię . Pamiętajmy, że zanieczyszczone ścieki nie mogą być odprowadzane bezpośrednio do wody bądź gruntu, stąd prędzej bądź później staniemy przed decyzją o wyborze przydomowej oczyszczalni ścieków. typ oczyszczalni uzależniony jest m.in. od norm prawnych, a co najistotniejsze, gruntowych warunków. Dobór najlepszego typu oczyszczalni będzie zależeć m.in. od ilości lokatorów w gospodarstwie domowym, typu gruntu na parceli, wysokości gruntowych wód bądź też wielkości parceli oraz jej ukształtowania. Oczyszczalnia wiąże się z ogromniejszymi, początkowymi wydatkami jej montażu w porównaniu np. do szamba, jednak jest zupełnie darmowa w użytkowaniu. Ekologiczność to jedna z głównych zalet przydomowych oczyszczalni . Oczyszczalnie takie są zupełnie bezpieczne dla środowiska, a zanieczyszczenia nie wydostaną się na zewnątrz oczyszczalni. Faza zdobycia materiałów i instalacji w miejscu docelowym wiąże się z nieco wyższymi kosztami aniżeli w przypadku szamba.


Inne wiadomości

Budujemy swój dom. Na jakie rzeczy musimy zwrócić uwagę

folia dachowa
Twórca: Pretty One
Łatwo wyobrazić sobie taką sprawę, iż po męczącym, zimowym dniu wracamy sobie stopniowo do mieszkania i najzwyczajniej wdziewamy ciepłe kapcie, szlafrok i siadamy z filiżanką gorącej herbatki tuż przy kominku i czując żar palącego się drzewa po prostu czytamy sobie zajmującą publikację albo oglądamy pewien pociągający film.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.