Produkty drewniane wracają do łask - listwy przypodłogowe drewniane a także drzwi fornirowane.

Dziś, w czasach plastiku, który coraz bardziej zaczyna drażnić konsumentów na ogromnym znaczeniu zyskuje drewno. Tworzywa sztuczne są praktycznie wszędzie, dlatego stają się coraz mniej atrakcyjne, zaś ludzie coraz chętniej powracają do klasycznych wyrobów z drewna. Jest to nie tylko kwestia estetyki, ale również ewidentnej jakości , a także wytrzymałości tego materiału.
drewniany parkiet
Twórca: Akasa Gestión Consultores SL
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Nietrudno zaobserwować, że np. drewniany i polakierowany parkiet jest znacznie trwalszy, niż podłoga imitująca wykonaną z drewna,


a faktycznie wyprodukowaną z plastików.


Moda związana z ogromnym szacunkiem do drewnianych wyrobów wyraźna jest szczególnie w sytuacjach związanych z wykańczaniem i umeblowaniem mieszkania albo domu. Ludzie dużo częściej wolą drewniane parkiety, drewniane listwy podłogowe, okna z drewnianymi ramami czy też drewniane meble, np takie jak te, które zobaczyć można pod adresem www.invado.pl/produkty/listwy-przypodlogowe. Wszystko to jest wynikiem wiedzy, że będą to elementy które pozostaną z nami późniejszych nie kilka, lecz kilka lat i będą utrzymane w bardzo dobrym stanie. Niewątpliwie rzeczy wytworzone z litego drewna będą pokaźnie droższe niż ich odpowiedniki zrobione z tańszych materiałów, jednakże liczy się tu kwestia estetyki. Niełatwo polemizować, że na przykład listwy przypodłogowe drewniane rodzą całkowicie inne uczucia, niż ich plastikowe ekwiwalenty. drewno to materiał naturalny, z którym ludzkość ma styczność od początków istnienia, przez co jest nam tak bliskie. Gdyby nawet powstawały najwierniejsze kopie tego materiału, nic nie jest go w stanie zastąpić. Względem wysokich kosztów artykułów z drewna powstało dużo rozwiązań, które umożliwiają zachowanie wyglądu drewna przy jednoczesnym zmniejszeniu opłat za tego rodzaju produkt. Przykładem mogą tu być drzwi fornirowane, których wybór jest szeroki. Są to drzwi robione w taki sposób, że całe skrzydło drzwi robi się z tańszego materiału, np. płyt MDF, które potem będzie oklejone kilkumilimetrową listwą z naturalnego drewna, to jest wcześniej wymienionego forniru. Jest to o tyle intrygujące rozwiązanie, że pozwala zaoszczędzić trochę gotówki, a jednocześnie otrzymać elegancki efekt naturalnego drewna. Jedynym mankamentem jeżeli chodzi o drzwi fornirowane, jest sprawa maskowania poważniejszych zarysowań. Nie będzie bowiem możliwości zeszlifowania paru milimetrów wierzchniej warstwy tak jak jest w przypadku litego drewna, inne .
W sprawie płytszych zarysowań istnieją jednak różnego rodzaju pasty i substancje które umożliwiają pokrycie rysy.


Jeśli zatem jesteście zwolennikami prawdziwego drewna, zdecydowanie warto inwestować w rzeczy z niego stworzone. Bez wątpienia będą one o wiele bardziej wytrzymałe i dużo atrakcyjniejsze dla oka, aniżeli te wytworzone z tworzyw sztucznych.
18/06/22, 01:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.