Jak bardzo będą się różnić domofony od wideodomofonów czyli które z tych urządzeń będzie najlepsze do instalacji w furtce.

Większość mających swój dom z pewnością kiedyś doświadczyła sytuacji, że ktoś zadzwonił do furtki i trzeba było wychodzić z domu żeby zobaczyć kto to jest. Co prawda w dużej mierze problem ten rozwiązały domofony, ale nadal jedynie w nich słychać odwiedzającego, a nie można go zobaczyć. Dopiero pojawienie się wideodomofonów dało pełną swobodę w tym zakresie. Bo za pomocą tego urządzenia nie tylko można kogoś słyszeć i otwierać mu furtkę, ale także zobaczyć, kto to jest. W praktyce zasada pracy wideodomofonów jest bardzo podobna, jak działanie normalnych domofonów.
Podstawową, lecz bardzo ważną różnicą jest obecność kamerki i niedużego monitora do podglądu tego, co dzieje się przed domem. Wideodomofony bardzo szybko zyskują na popularności, szczególnie z tego powodu, że w ostatnim czasie mocno zmniejszyły się ich ceny. Obecnie urządzenia elektroniczne coraz mniej kosztują, i przez to bardzo zwiększyły się możliwości ich użytkowania.
Wideodomofony nowej generacji
Twórca: Zach Klein
Treści źródłowe: http://www.flickr.com/photos/zachklein/4600543/


Inne wiadomości

Fachowe sprężarki śrubowe znajdą zastosowanie w wszelkim lokum

Osuszacz
Twórca: Alex Wiebe
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jak wiadomo w każdym gospodarstwie domowym jest pewny zestaw narzędzi i sprzętów, jakie po prostu muszą być aby móc prawidłowo żyć oraz przeprowadzać pewne konieczne każdemu prace. Oczywiście mowa tutaj przede wszystkim o zaopatrzeniu oraz wszystkich meblach gospodarstwa domowego, które używane są do wyrabiania na przykład posiłków lub chronienia ubrań.


Klasyczny wideodomofon commax złożony jest z kilku głównych elementów. Podstawowym jest umieszczona przy bramie kamera. Obecnie kamerki mają dużą rozdzielczość i umożliwiają przesyłanie obrazu w kolorze, przez co obraz jest bardziej wyraźny. Kamery często umieszcza się za osłonami z twardego szkła lub plastiku, powinny być one także montowane w takim miejscu, żeby były chronione przed warunkami atmosferycznymi. Brzy bramie jest jeszcze druga część urządzenia, czyli klasyczny domofon z mikrofonem i głośnikiem, które umożliwiają rozmawianie się z mieszkańcami domu. Identyczny komplet należy zamontować w środku domu, lecz dodatkowo jest on wyposażony w niewielki monitor LCD. W zależności od modelu może on mieć od trzech do nawet ośmiu
Jakość kamery i wyświetlacza są najważniejsze, jeśli chodzi o kompletny zestaw, i one też mają znaczący wpływ na końcowy koszt sprzętu. Każdy zakupiony wideodomofon genway powinien jeszcze zostać dobrze zainstalowany, jeśli wszystko zrobi się zgodnie z instrukcją, to urządzenie będzie przez długi czas działać.
18/07/12, 01:57
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.