Energia słoneczna jako lek na awarie prądu

Konwencjonalne sposoby gromadzenia energii jest coraz popularniejsze. Źródłem takiej sytuacji jest z pewnością drożejąca energia pozyskiwana ze spalania naszego, krajowego węgla kamiennego, który wyczerpuje się.


odzwierciedlenie - sport
Twórca: Rober Xtreet
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Prawdą jest, że najpłytsze pokłady węgla leżą dzisiaj na głębokości niemalże kilometra poniżej powierzchni terenu, toteż jest czterokrotnie droższy niźli jeszcze dekadę temu.


kolektory fotowoltaiczne
Twórca: Rose Physical Therapy Group
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Konwencjonalne systemy otrzymywania energii w ogóle nie są czymś nowym. Najpierw człowiek wybudował koło młyńskie napędzane potokiem, kolejno wiatrak, tam gdzie nie było dostępu do rzeki. W wiekach osiemnastym i dziewiętnastym wszyscy mieszkańcy prerii posiadali własne wiatraki przydomowe. Nawet do dziś, tam gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej kowboje mają wiatraki. Zaś najmłodszym odkryciem są systemy fotowoltaiczne, które odbierają część energii naszemu Słońcu. W naszym artykule poradzimy w jaki sposób najlepiej wyeksploatować energię Słońca. Kolektory fotowoltaiczne nie są skomplikowanymi maszynamiwięcej o nich przeczytacie na stronie . Pracują one w tak samo jak zielone części roślin, czyli zamieniają energię cieplną w energię elektryczną, natomiast w przypadku roślin w ATP. Rośliny są rozumnymi stworzeniami, gdyż, iż zawsze odwracają się największego nasłonecznienia. Kolektor, nieważne czy jest o 5 czy 250 watowy, powinien być jak najlepiej wystawiony na działanie promieni słonecznych. Najlepszym punktem jest rzecz jasna dach, ponieważ jest oświetlany praktycznie rok i jest zwykle najwyżej leżącym punktem. W okresie letnim zgromadzona energia cieplna winna wystarczyć do zaspokojenia wymagań czteroosobowej rodziny, zaś w zimnej połowie roku winniśmy być w stanie ograniczyć koszt rachunków za ogrzewanie domu o około trzydzieści do nawet czterdziestu %.


Inne wiadomości

W jaki sposób mądrze wziąć się do budowy domku?

ekipa budowlana
Twórca: Lafarge
Treści źródłowe: Lafarge
Budowa domku to złożona inwestycja, złożona jest bowiem z wielu złożonych elementów a żadnego z nich nie można lekceważyć. Stąd do budowy budynku, jak do każdego ważnego zadania, trzeba się dobrze przyszykować.


Lepiej o wszystkim pomyśleć najpierw, rozpatrzeć wszystkie opcje, aby potem podejmować wyłącznie trafne decyzje, zadawać specom rzeczowe pytania oraz wiedzieć, czego od nich należy wymagać.


Systemy fotowoltaiczne składają się z kolektorów i dopiętych do nich przetworników energii cieplnej na elektryczną, następnie łączą się z naszą siecią domowąo której wiele informacji znajdziecie na stronie .


Otrzymywanie energii elektrycznej z cieplnej jest niestety ciągle bardzo drogie, lecz jeśli planujesz żyć jeszcze przez następne 20 do 30 lat w tym samym miejscu, inwestycja się zwróci.
18/06/21, 20:58
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.