Tajemnice korzystnego oświetlenia lokum

Prawidłowo oświetlone mieszkanie to gwarancja zdrowia jak też świetnego nastroju domowników. Istotna jest nie jedynie funkcjonalność, lecz też całkowity efekt, otrzymany dzięki rozmaitym rodzajom lamp. O tym, jak ważną rolę w naszym życiu spełnia światło, każdy wie. Nie każdy jednakże zdaje sobie sprawę z faktu, jakie przesłanie ma dla nas należyte oświetlenie mieszkanka. Tym bardziej, iż jako mieszkańcy „ciemniejszej strefy” większą część roku spędzamy w blasku lamp. Od światła zależy przeto nie wyłącznie nasze samopoczucie, lecz także zdolność do pracy oraz efektywnego wypoczynku.


oświetlenie salonu
Twórca: Emily May
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Przy wyborze wariantu lamp musimy wziąć pod uwagę preferencje oraz tryb życia lokatorów. Jedni lepiej się czują w pomieszczeniach bardzo jasnych, drudzy wolą łagodne światło (zobacz idź tutaj) lampki. Innego oświetlenia potrzebują osoby spędzające całe godziny przy biurku, zaś innego leniuchujący co wieczór na kanapie. Pamiętajmy również o tym, że światło jest elementem ozdobnym. Sprawdź też tutaj: solidne żyrandole z wentylatorem. Pomaga konstruować przestrzeń, wydobywa pozytywy wnętrza, ożywia barwy, a nawet może nieraz wizualnie podwyższyć wnętrze. W mieszkanku powinna panować harmonia pomiędzy rodzajami oświetlenia. W każdym pomieszczeniu winno być parę źródeł światła (np. nowoczesne plafony do salonu, lampy stojące, żyrandole z wentylatorem). Sprawdź szczegóły: lampa (porównaj najlepsze promocje na lampa łazienkowa sufitowa) sufitowa do łazienki.

Obligatoryjne jest rzecz jasna oświetlenie centralne (dzięki niemu można na np. sprzątać po zmroku). Nie starczy jednak tylko górna lampa. Salon na przykład musimy wyposażyć także w dodatkowe źródła światła. Pamiętajmy, że bardzo jasne, sztuczne światło budzi do pracy a także koncentracji. Z kolei przyciemnione sprzyja wypoczynkowi. Poza tym, im sporzej źródeł światła, tym lepiej – większa jest wówczas możność kształtowania przestrzeni. Ta sama zasada tyczy się światła w łazience. Tutaj nie wystarczy jedna lampa sufitowa do łazienki. Nadzwyczaj ważne jest oświetlenie lustra oraz możliwość stworzenia nastroju służącego wypoczynkowi. Interesujące nowości ukazały się tu: nowoczesne plafony do salonu.


oświetlenie korytarza
Twórca: lagalag15
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
I jeszcze jedna rada – jeśli jest taka możliwość (np. w czasie wymiany instalacji elektrycznej), warto zaplanować jeden główny włącznik przy drzwiach wejściowych. W owym czasie, opuszczając dom jednym pstryknięciem zgasi się światło we wszystkich pomieszczeniach.
18/11/03, 09:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.