Zamierzasz zacząć budowę? Powinieneś zadbać o doskonałe podłoże, by okazała się ona trwała

Budowa budynku pociąga za sobą konieczność dokonania niezbędnych przygotowań i zebrania właściwych dokumentów i materiałów. Warto też mieć na uwadze, że stawianie domu wiąże się z wymogiem nabycia dobrego projektu, jak też znalezienia doskonałego terenu pod zabudowę. Żeby odpowiedzieć na pytanie, czy wybrana działka spełnia warunki wodno-gruntowe, trzeba zlecić badanie geotechniczne gruntu.

Czym charakteryzują się takie badania?

Inne wiadomości

Różnorakie możliwości budowania domu

budowa domu
Twórca: Freddy
Kiedy postanowiliśmy zostać inwestorami mamy wiele na głowie. Na początku musimy zdecydować się, jak mamy zamiar tworzyć konkretną budowlaną inwestycję. Większości znana jest opcja związana z firmą budowlaną, która działa na tym polu i robi niemalże wszystko od A do Zet, ale jest też inna możliwość.


klasyfikacja gruntów
Twórca: NOAA Photo Library
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Badania geotechniczne są konieczne w każdym miejscu, gdzie przeprowadzana będzie inwestycja budowlana, bez względu na to, czy stawiany będzie prywatny budynek, czy wielki obiekt biurowy. Badanie gruntu pozwala dowiedzieć się, czy kupiony teren jest odpowiedni pod zabudowę, a także zadbać o optymalny projekt budynku i typ podpiwniczeń do wykazanego podłoża. Należy być świadomym, że od przeprowadzenia tego badania zależne będzie to, czy zbudowany obiekt okaże się trwały i czy będzie bezpieczny dla użytkujących go ludzi.

Z jakiego powodu badania gruntów są tak istotne?

Badania geotechniczne są bardzo ważne dla solidności i kondycji budynku - zobacz. W dawnych czasach mało który inwestor decydował się na zrobienie tego typu badań, głównie przez to, że nie operowano właściwym sprzętem oraz nie przejmowano się koniecznością budowania według projektów. W efekcie budynki stawiane na terenie, na którym nie wykonano badania gruntu, wielokrotnie były zawilgocone, miały podlewane piwnice, a także dochodziło to pęknięć ścian i fundamentów. Na tę chwilę przykłada się sporą wagę do tego rodzaju badań, bo dzięki nim można wybrać odpowiedni projekt i zapobiegać niszczącemu działaniu wilgoci.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.