Zakupujesz mieszkanie z rynku pierwotnego? Zobacz, na co trzeba zwrócić uwagę!

Jeśli chcesz przeprowadzić się do nowego mieszkania, które zakupisz na rynku pierwotnym, miej na uwadze kilka ważnych kwestii. Sęk w tym, by zredukować możliwe ryzyko.


mieszkania, nieruchomości
Treści źródłowe: pixabay.com
Zakup lokalu mieszkalnego to bez dwóch zdań duża, życiowa inwestycja. Zdecydowanie przeglądasz Internet w celu znalezienia ogłoszenia, które spełni twoje oczekiwania i wymagania, wstukując wyrażenia typu „mieszkania Wrocław”, „mieszkania na warszawskim Bemowie” czy „mieszkania w Gdańsku”. Sieć internetowa jest bez wątpienia doskonałym źródłem informacji w tym obszarze. Należy wiedzieć, że do wyboru mamy różnorodne strony, na których prezentowane są określone ogłoszenia. Mamy możliwość ustawienia określonych parametrów, by wypełniały nasze potrzeby, przykładem jest cena, metraż.


Jeśli naszą uwagę zwróci ogłoszenie, które wpisuje się w nasze wymagania, czyli stwierdziliśmy, że interesują nas mieszkania na warszawskim Bemowie czy gdańskich Aniołkach, warto upewnić się, czy umiejscowienie budynku jest odpowiednia- . Trzeba przemyśleć, co musi znaleźć się w okolicy. Jeśli masz małe dzieci, bardzo dobrze jeśli za rogiem będzie zlokalizowane przedszkole, szkoła. Niektórzy chcieliby korzystać z pobliskiego klubu fitness, basenu. Niektórzy nie są w stanie wyobrazić sobie, żeby w okolicy nie było supermarketu, sklepu osiedlowego czy cukierni bądź gabinetu kosmetycznego. Nie bez znaczenia pozostają przystanki komunikacyjne, ich bliskość może istotnie uprościć życie.


budynki, budowle
Twórca: Hans Kreul
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Upewnijmy się, że nieruchomość jest dobrze skomunikowana z istotnymi miejscami w mieście. Następnym krokiem będzie rozmowa z deweloperem oraz podpisanie z nim umowy. Przedtem, powinniśmy sprawdzić opinie na ten danego inwestora. Popytajmy znajomych, przyjaciół lub zapoznajmy się z opiniami widniejącymi w Internecie. Podkreślenia wymaga sprawa, że umowa z deweloperem musi zawierać dokładne informacje dotyczące inwestycji. Drobiazgowe plany dołączone do umowy są jak najbardziej wskazane. Dzięki temu, w trakcie prac będziemy mieli możliwość sprawdzenia, czy wszystko odbywa się tak, jak zostało ustalone. Umowa przedwstępna, zgodnie z normami prawnymi, zawierana jest u notariusza.
19/03/04, 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.