Bryłka chodnikowa - najlepsza ze Strzegomia!

Śliczny zieleniec i okolica budynku, to wizytówka jakiegokolwiek właściciela. Kolosalny wpływ na estetykę i wizerunek posiadłości ma dobrze zaaranżowana mała architektura. Istotną jej część stanowi bardzo popularna ostatnimi czasy szlachetna kostka brukowa.

Kostka niejednokrotnie jest klasyfikowana jako niewiele skomplikowany produkt betonowy, zarówno w wytwórczości, jak i wyglądzie. Jednakże technologiczny awans ostatnich lat, zaowocował propozycją ogromnej jakości artykułów o wyjątkowej odporności, estetyce i funkcjonalności. Najnowsze trendy w małej architekturze, ujawniają skłonność odchodzenia od tradycyjnych szablonów, kolorów i układów bruku na korzyść kostki o nieproporcjonalnej fakturze wzbogaconej szlachetnymi kruszywami.
Kostka brukowa w rynku
Twórca: Milosz1
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jednym z wiodących w ostatnim czasie trendów jest łączenie detali kontrastowych. Częstokroć wykorzystuje się zestawienie kostki (www) o prostej powierzchni z kostką o nieregularnej fakturze. Kostka brukowa ze Strzegomia (sprawdź koszty), nadzwyczaj interesująco prezentuje się nie jedynie przy starych, zabytkowych budowlach, lecz również przy nowoczesnych budynkach, w jakich konstrukcji góruje szkło, stal i proste kształty. Niebanalne zestawienia sprawiają, że nawierzchnia z kostki brukowej nabiera nieskazitelności i znakomicie współgra z sąsiedztwem.


Inne wiadomości

W jaki sposób ciekawie urządzić swój dom, parę zasad dla tych, którzy się za to biorą.

Karnisz
Twórca: Black Red White
Treści źródłowe: Black Red White
Jednym z istotniejszych elementów na drodze do zamieszkania w swoim wymarzonym domu jest wykończenie pomieszczeń. A do wykończenia będzie naprawdę dużo, o czym miały się już okazję przekonać osoby, które to już przeszły. Przede wszystkim należy się zająć instalacjami, w tym ogrzewaniem domu - o ile latem nie ma to znaczenia, to zimą raczej by się przydało, ab wewnątrz panowała przyjemna temperatura.

kostka brukowa
Twórca: Paolo Trabattoni
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Projektując nawierzchnię naokoło domu, takie jak ścieżka do domu, schody, altanka w ogrodzie, lub powierzchnię na grill, z reguły wyróżnia się barwą, układem, czy też fakturą. Alejki w ogrodzie są najczęściej węższe, wiją się pośród bujnej zieloności i posiadają nieregularne kształty. Do ich budowy wykorzystuje się mniejszej kostki brukowej, a na obrzeżach ścieżek wykorzystuje się specjalne detale wykończeniowe, które też świetnie nadają się do wykończenia rabatek i kwietników. Znaczne obszary, jak droga dojazdowa, podejście od bramki wjazdowej, wielokrotnie są utworzone z kostek o większych rozmiarach, lub upiększone przeróżnymi wzorami. Porządnie wyglądają formy proste, oparte na kwadracie, które w efekcie tworzą proste, klasyczne formy i interesujące szachownice. Jeszcze ciekawszy rezultat otrzymamy, jak przy komponowaniu kostki brukowej (Strzegom) o wielkich nawierzchniach zagospodarujemy także nietradycyjne zestawienie przeróżnych materiałów, bądź kostkę o wielorakich wielkościach - strzegomska brukowa kostka.
17/10/21, 20:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.