Ocieplenie dachu, z jakiego powodu ma tak duże znaczenie?

Wzrastające w ekspresowym tempie koszty zużycia energii skłaniają inwestorów do stawiania domów energooszczędnych. Zwiększone wydatki, które należy ponieść w trakcie powstawania domu zwracają się niemal w każdym przypadku, toteż budownictwo energooszczędne zyskuje coraz większą popularność. Co najważniejsze, dom energooszczędny wyróżnia się zmniejszonym zapotrzebowaniem na energię cieplną, na co wpływa sporo czynników: kształt domu, liczba pięter a także kształt i wielkość dachu.
Dach pokryty papą izolacyjną
Budynki energooszczędne powinny być możliwie proste w kształcie. Albowiem bryła budynku ma wpływ na kształt dachu, on również musi wykazywać się prostą formą - zapewnia to minimalne straty energii. Dobrze gdy jest dwuspadowy, jednospadowy lub płaski. Na dzień dzisiejszy dużą popularnością cieszą się projekty domów z dachem dwuspadowym, z racji iż są to domy funkcjonalne a przy tym stosunkowo niedrogie.

Inne wiadomości

Jak wybrać okna, jakie będą wysokiej jakości? O jakich parametrach koniecznie trzeba pamiętać?

okno
Twórca: Loren Kerns
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Aktualnie okna są całkiem inne aniżeli kiedyś, ponieważ duży postęp, który nastąpił w ich produkcji, spowodował udoskonalenie techniczne okien. Zmiany więc dotyczą wyglądu okien, ale też ich parametrów. W jaki sposób więc wybrać właściwe okna, które rzeczywiście będą trwałe i estetyczne? Przede wszystkim warto kupować okna w punktach specjalistycznych, które oferują najwyższej jakości produkty. Tego typu miejscem są z pewnością okna pvc Wrocław. Poza tym, wybór okien w obecnych czasach zdeterminowany jest także przez czynniki zewnętrzne.


Wiedzmy, że im mniejsza jest kubatura dachu, tym straty ciepła okażą się mniejsze. Wskutek tego, lepiej jest zwiększyć powierzchnię użytkową budynku, rozbudowując go wzwyż, niż stawiać okazałe budynki parterowe. Ciepłe powietrze ma tendencję do unoszenia się ku górze, wskutek tego niezbędna jest niezwykle dokładna oraz grubsza niż w przypadku ścian izolacja dachu.

Aktualnie najczęściej wybieranym materiałem izolacyjnym jest styropapa - kliknij. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, że sam montaż nie powoduje większych trudności, a tworzywo jest znakomitym izolatorem. Oprócz tego, jego cena jest naprawdę dosyć korzystna, co dla większości inwestorów ma nie lada znaczenie. Sporo osób decyduje się także na izokliny, które stanowią idealne uzupełnienie ocieplenia dachów.

Więcej informacji - http://www.styro-papa.pl/kontakt
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.