Jakie mieszkanie lepiej wybrać? Czy zdecydować się na kupno czy może wynajmować? Co będzie dla nas lepsze?

Bardzo dużo osób decyduje się na kupno własnego mieszkania. Odnajdują oni wiele argumentów na uzasadnienie swojej decyzji. Wydaje im się, iż warto posiadać coś swojego, a nie dać zarobić innym. Sądzą też, iż posiadanie swoich czterech kątów polepsza ich status społeczny lub zdaje im się, że warto się ustabilizować.

Wielokrotnie przedstawione argumenty przekonują o podjęciu decyzji żeby zakupić własne "m". Trzeba zwrócić uwagę, że są to przesłanki bardzo emocjonalne, które raczej niezbyt wiele mają wspólnego z racjonalnym oglądem. Zbytnio pochopne dokonanie wyboru pomiędzy zakupem i wynajmowaniem może okazać się fatalne w skutkach. Mieszkania do wynajęcia gwarantują wiele zalet w porównaniu z drugą z ewentualności.

Najistotniejsze powody dla jakich warto się wstrzymać z przejściem na swoje to z pewnością wysokie koszta w sytuacji gdy zdecydujemy się na kredyt. Każdy kto choć raz się spotkał z tym zjawiskiem, wie o co chodzi. Nieważne, o jakim mieście mowa, chociaż czym większe miasto, tym trochę drożej, ale nawet nowe mieszkania Pruszków, to też dość duży wydatek . Innym minusem jest brak elastyczności, co oznacza związanie z jedną okolicą. A co jeżeli za kilka lat nam się znudzi? Przecież go nie sprzedamy, jak mamy kredyt? Przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania na kredyt powinniśmy rozpatrzyć wynajem chociaż na kilka lat, jak mieszkania do wynajęcia Pruszków i zobaczyć, co jest dla nas istotne.

Inne wiadomości

Jesion jako właściwa opcja dla drogiego drewna dębowego

kominki
Twórca: Lotari
Treści źródłowe: Lotari
Jeżeli zostałeś na etapie budowy domu, być może zastanawiasz się którego wariantu schody będą w nim zainstalowane. W grę potrafią wchodzić schody żelbetowe lub drewniane. Dobierając te bardziej ekologiczne, musisz zdecydować się ponadto na faktyczny gatunek drewna.


Wielu osobom proponowane są mieszkania na wynajem. Jest to tańsza z dwóch osiągalnych możliwości, jaka gwarantuje komfort, jednakże nie jest polecana osobom poszukującym stabilizacji. Lecz jak zostało wspomniane wcześniej stabilizacja jest właściwa, ale po kilku latach, kiedy już wiemy czego chcemy, gdzie planujemy żyć i w jakich warunkach.

Może jeszcze w wieku 30 lat podoba nam się życie w wielkim mieście, ale już około 40 pragnęlibyśmy spokoju orazwyprowadzkę za miasto . Te zagadnienia są oczywiście do indywidualnej analizy, ponieważ każdy ma przecież swój gust, swoje podejście do życia. Jednocześnie, jest to tak ważna sprawa, że powinniśmy ją przemyśleć odpowiednio. Po takim przemyśleniu już z pewnością podejmiemy dobrą decyzję.
18/11/10, 07:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.