Co jest skutecznym i niedrogim rozwiązaniem na przeprowadzenie docieplenia?

W przemyśle budowlanym od dawna wykorzystuje się polistyren, z którego produkuje się m.in. granulat styropianowy. Jest to półprodukt do wyrobu chociażby bloczków styropianowych. Mają one jedynie parę milimetrów wielkości a wykorzystuje się je dla przykładu do robienia izolacji cieplnej.


Taki materiał w postaci bloku o rozmiarach 1 metra sześciennego może ważyć aż 10-11 kilogramów.


mieszkanie
Twórca: Anders Ljungberg
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Inne wiadomości

Co usprawnia układanie klinów styropianowych na połaci dachowej?

kliny styropianowe
Twórca: Wicker Paradise
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Wiele osób sądzi, że wykonywanie robót budowlanych jest najłatwiejszą czynnością na świecie. W praktyce jednak nie jest to wcale faktem. Duża część elementów budowlanych posiada swoje różne odmiany, jakie często są skonstruowane z różnorodnych materiałów.


Jeżeli natomiast tego typu blok będzie sproszkowany, to jest sprzedawany pod nazwą regranulat styropianowy.

Pragniesz zapoznać się z następnymi ciekawymi wątkami na podobny temat? Nie ma problemu. Kliknij na hiperłącze (https://skomat-fotowoltaika.pl/fotowoltaika-tarnow/) i czytaj bez ograniczeń.

Rezultat izolacji termicznej okaże się w większym stopniu wyczuwalny, jeżeli do prac ociepleniowych zostaną użyte granulki o mniej regularnych formach. Obie wymienione postaci (granulat oraz regranulat) mogą być wykorzystywane do robót termoizolacyjnych przy dociepleniach ciężko dostępnych miejsc, a także do izolacji stropodachów czy też pustych obszarów w płaszczyźnie ścian. Takie prace przeprowadza się za pomocą wdmuchiwania, gdyż surowiec taki jest niezwykle lekki. Tego typu technika jest nie tylko świetnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o izolację termiczną, lecz i o izolację akustyczną.


Materiał ten można by również wykorzystać do docieplania podłogi pomiędzy pojedynczymi legarami albo jako lekkie kruszywo stosowane do wyrobów wykonywanych z betonu. Granulat zmniejsza wagę i zwiększa izolacyjność betonu. Towary takie określa się jako styrobeton. Ponadto regranulat styropianowy może służyć jako materiał wypełniający niektóre meble, np. pufy.


Znajduje także zastosowanie w ogrodnictwie jako dodatek, przy pomocy którego można efektywnie spulchniać ziemię. Granulat wypełnienie do puf sprawdza się także jako surowiec do tworzenia ozdób.
20/05/01, 08:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.