Na co zwracać uwagę podczas wyboru elewacji do swojego domu, plusy klinkieru w tych zastosowaniach.

Wybór najlepszych materiałów do budowy swojego domu ma ogromne znaczenie dla jego późniejszego użytkowania. Wielu właścicieli szukając różnych oszczędności wybiera rozwiązania tanie, ale nie w każdym przypadku wybory tego typu są dobre.
domek z cegły klinkierowej
Twórca: David Sawyer
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Często się bowiem okazuje, że jeśli za coś będzie się płacić mało na samym początku, to później trzeba będzie ponosić duże wydatki związane z użytkowaniem czy jakimiś remontami i konserwacją. bardzo podobnie jest przy materiałach budowlanych, a dokładniej podczas wybierania materiału na elewację ścian. Najczęściej używane są zwykłe tynki, koszt ich zrobienia jakiś wielki nie jest i bardzo ładnie wyglądają, szczególnie na początku. Lecz po pewnym czasie tynki ulegają wolnemu niszczeniu, brudzą się i w pewnej chwili konieczne może być ich odświeżenie, a to będzie się wiązać z dużymi kosztami i nakładem pracy. Jeśli policzy się koszt montażu tynków i ewentualnych prac przy nich w przeciągu kilkunastu lat, to okazać się może, że zdecydowanie bardziej opłacać się będzie na przykład wybranie elewacji klinkierowej.

Klinkier jest materiałem doskonale znanym w budownictwie od wielu wieków. Jest także materiałem niezwykle wytrzymałym, kilkanaście lat przebywania w różnych warunkach pogodowych w zasadzie nie będzie na nim robić prawie żadnego wrażenia. Z powodu tych cech, ale również niepowtarzalną urodę, klinkier coraz częściej jest używany do realizacji ścian na zewnątrz domów. Ściany wykonane tylko z klinkierowych cegieł, gdzie są one zewnętrzną warstwą murów, są dość drogie, lecz jednocześnie ładne i niezwykle solidne - dobierz odpowiedni klinkier.


Inne wiadomości

Inwestycje mieszkaniowe okazują się być niesamowicie interesujące

dom
Twórca: Paul Hudson
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Czy chcemy kupić dom?


Gdy mamy troszeczkę wolnych środków finansowych, to warto się zastanowić, czy nie powinniśmy ich zainwestować w zakup domu. Wtedy będziemy otrzymywali pewność, że będą one bezpieczne, a co więcej, cały czas będą powiększane. To właśnie spowoduje, że będziemy mogli jeszcze na takiej inwestycji pozyskać.

www
Twórca: Krzysztof Lis
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Dlatego też znacznie chętniej wybieranym rozwiązaniem są elewacje zrobione z płytek klinkierowych, przy właściwym położeniu ich wytrzymałość będzie bardzo podobna jak ścian, a jednak koszty będą dużo mniejsze. Sprawdzają koszty na początku elewacja (tutaj elewacje wentylowane) z klinkieru na pewno będzie droższa, niż zwykłe tynki. Lecz w związku z tym, że praktycznie nie wymaga ona prac konserwacyjnych, to w perspektywie kilkudziesięciu lat używania może się okazać bardziej opłacalna.
18/08/29, 18:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.