Wtyczki elektryczne oraz ich szerokie zastosowanie

Cywilizowany świat jest uzależniony od energetyki. Niezwykle trudno wyobrazić sobie fabryki bez energii dostępnej w większości miejsc. Większość zwykłych czynności, tak oczywistych dla każdego z nas, byłoby niemożliwe do zrealizowania.

żarówka
Twórca: watcha_macallit
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Za odkrywcę prądu elektrycznego uważa się Benjamina Franklina, amerykańskiego uczonego. Rozwój ery elektryczności rozpoczął się wraz z wykonaniem eksperymentu z latawcem podczas burzy. Zaobserwowanie możliwości przewodnictwa prądu elektrycznego przez metale zmieniło postrzeganie świata.

Wejdź do tego portalu i kontynuuj poznawanie (http://www.gardenidea.pl/aroniowa.php) atrakcyjnych wpisów. Jest ich tam sporo i wszystkie przygotowaliśmy z myślą o Was.

Następnym krokiem ku erze elektrycznego świata było zaprojektowanie żarówki przez Thomasa Edisona. W jaki sposób używamy prądu dzisiaj?

Mało kto zastanawia się nad tym jak bardzo jesteśmy uzależnieni od prądu. Gdyby wyłączyć prąd, prawdopodobnie świat opanowałby chaos spowodowany przez tłum ludzi, którzy w ogóle nie mieliby pojęcia jak się zachować. Bez prądu nie da się uruchomić większości z domowych przedmiotów zaopatrzonych w wtyczki elektryczne, takich jak lodówka czy kuchenka elektryczna (dowiedz się więcej). Znaczna część społeczeństwa byłaby pozbawiona ogrzewania wspieranego przez elektryczne systemy. Nierealna oczywiście byłaby też praca w większości fabryk, których działanie opiera się na pracy z mechanizmami, które bez prądu są bezużytecznymi konstrukcjami z plastiku i metalu.

Prąd jest niezwykle istotny. Przez niego mamy do dyspozycji szereg udogodnień, począwszy od tramwajów ułatwiających komunikacje, aż po maszyny szpitalne ratujące życie ludzi. Najwięcej prądu jednak zużywamy w mieszkaniach, przez zasilanie licznych sprzętów, dzięki którym życie staje się po prostu wygodniejsze. Każdy dom powinien być zaopatrzony w gniazda rtv, które umożliwiają korzystanie z telewizji kablowej oraz różnego rodzaju indywidualnych instalacji antenowych. Pozwoli to wykorzystać prąd (profesjonalne obciążenie indukcyjne) nie tylko w celu zasilenia sprzętów upraszczających codzienne życie, ale też przyniesie sporo radości do mieszkania przykładowo przez możliwość wspólnego oglądania telewizji w ramach relaksu.


Inne wiadomości

Agregat przenośny nie powinien okazać się duży

Przenośny agregat prtądotwórczy
Twórca: US CPSC
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Ciągle mamy szansę zapewnić sobie energię
Jeżeli w pracy wymagamy nieustannego dopływu prądu, to musimy zadbać o to, żeby w budynku mieściły się odpowiednio mocne agregaty za pomocą których będziemy mieli okazję włączyć awaryjne zasilanie, tak aby utrzymać elektryczność w najistotniejszych sprzętach.
19/02/08, 07:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.