Budynki energooszczędne - ekologiczne rozwiązania na miarę współczesnych czasów!

Aktualnie coraz bardziej dobitnie eksponuje się istotność ochrony środowiska. Rzeczona tematyka często gości w naszych środkach masowego przekazu oraz dyskusji publicznej.


wilgotność
Twórca: mangtronix
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Na ekologię „stawia” również branża budowlana.


Inne wiadomości

Perfekcyjny projekt domku istnieje. Zobacz, jak go odszukać.

dom z ogródkiem
Twórca: www.flickr.com
Treści źródłowe: www.flickr.com
Faktycznie jest w czym wybierać, jeżeli idzie o dostępność gotowych projektów domów. W jaki sposób zidentyfikować, czy projekt domu jest odpowiedni, nie zawiera omyłek, jest właściwy dla twojej rodziny, pasuje do warunków parceli? Jaki dom ostatecznie wybrać? Podpowiadamy, jakimi nakłaniać się kryteriami przy doborze projektu.


Projekty domów energooszczędnych z wolna stają się priorytetem. Rodzi się jednakże pytanie: jakie warunki winny spełniać „cztery kąty”, by mogły zostać uznane za przyjazne naturze? Nieduże znaczy lepsze. Słowem, im mniejsza powierzchnia, tym większe zyski ciepła. Nie tylko rozmiar, ale też kształt ma olbrzymie znaczenie. Prosta bryła na planie prostokąta z piętrem to bardziej oszczędne rozwiązanie niż dla przykładu budynek parterowy. Czemu? Nie zapominajmy, że najwięcej energii „ucieka” przez dach. Istotny jest także układ poszczególnych pomieszczeń. Garderoba, schowek muszą być zlokalizowane na północy. Można w nich albowiem utrzymywać niższą temperaturę niż w części mieszkalnej. Jeżeli zależy nam na energooszczędności, musimy wykorzystać odpowiednie materiały budowlane takie jak między innymi: izolacja termiczna. Dobrze byłoby zaznaczyć, że na popularności zyskują projekty małych domów parterowych.


Ich niewątpliwym „atutem” jest przystępna cena. Na rynku spotkamy cały szereg różnego rodzaju interesujących propozycji.
18/01/18, 12:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.