Szkło matowe oraz daszki szklane czyli nowy charakter naszego domu

Szkło matowe posiada wiele zastosowań zarówno w w branży budowlanej, jak i wyposażeniu wnętrz. Z powodu swych walorów estetycznych można je wykorzystaćjako wypełnienie drzwi oraz okien, np. w domach, przychodniach, biurach lub gabinetach kosmetycznych.


szkło na co dzień
Twórca: Revelateur Studio
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Produkuje się z niego półki ze szkła albo blaty biurek. Ze szkła matowego produkowane są także przedmioty codziennego użytku np. kubki. Matowienie matowienia polega na stworzeniu w gładkiej powierzchni szkła minimalnych nierówności, które są powodem rozpraszanie światła i otrzymaniu w ten sposób nieprzeźroczystego szkła. Tak obrobiony materiał może być poddawany dalszej obróbce, w tym wygięciu, hartowaniu bądź malowaniu. Szkło matowe (jak ) oferuje nam neutralny, przeźroczysty wygląd, przez co daje nam większą intymność. Posiada podwyższoną odporność na rysy i zanieczyszczenia, zwłaszcza na ślady palców.

Jeżeli zależy nam na jak najczęstszym obcowaniu ze światłem możemy zdecydować się na zamontowanie w naszych budynkach szklanego daszku jak . Fundamentalną ich funkcją jest ochranianie przed warunkami atmosferycznymi, jakimi są deszcz, grad, lub śnieg - zarazem nie zmniejszając dostępu do promieni słonecznych. Ich rola jest decydująca gdyż stanowią zabezpieczenie drzwi przed zawilgoceniem i zniszczeniem. Jeżeli zdecydujemy się na daszek szklany możemy mieć pewność, że będzie to w pełni właściwa decyzja. Do produkcji owych daszków użyto najlepsze elementy szkła dzięki czemu są one stabilne i mogą posłużyć nam wiele lat.

Większości jest zdania, iż szkło jest materiałem łatwym do uszkodzenia jednak ostatnimi czasy podczas wszelakich technik hartowania szkła powstały takie elementy, które są odporne szczególnie na duże obciążenia i uderzenia. Daszek szklany może mieć również zastosowanie jako zabezpieczenie balkonów, tarasów lub bankomatów. Warto jest więc zdecydować się na to rozwiązanie a z całą pewnością będziemy zadowoleni z podjętej przez nas decyzji. Wykorzystanie ich w obrębie naszego domu nada mu nowoczesny charakter.


Inne wiadomości

Cechy drzwi przesuwnych

drzwi
Twórca: RuckZuck
Treści źródłowe: http://echopr.pl/PRASA/podloga_i_drzwi_kontrast.jpg
Nowe mieszkania uwielbiają nieszablonowe pomysły. Zazwyczaj sposobem na udaną aranżacje jest dobra koncepcja, ale im więcej ciekawych gadżetów, tym efekt ciekawszy. Drzwi wewnętrzne są bardzo ważnym elementem wystroju.
18/11/24, 07:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.