Na co zwracać uwagę, zakupując nowe mieszkanko

Gdy decydujemy się na nabycie nowego mieszkanka, mamy do wyboru dwie możliwości. Po pierwsze możemy nabyć mieszkanko już pobudowane lub mieszkanko, które dopiero powstanie.

Salon w mieszkaniu
Twórca: Martin Pulaski
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Nabywając mieszkanie, należy wziąć pod uwagę wiele elementów, które wpłyną na jego funkcjonalność i oczywiście wygląd. W pierwszym przypadku sprawa jest o tyle prostsza, że nie kupujemy przysłowiowego „kotka w worku”. Warto zatem dobrze zastanowić się, co preferujemy. W obydwu sytuacjach należy zastanowić się, jakich rozmiarów musi być mieszkanko, jaki rozkład ma mieć a także z ilu pokoi się składać. Istotny jest również sposób grzania mieszkania, jego umiejscowienie oraz dostęp do komunikacji miejskiej, budowli użyteczności publicznej, typu szkoły ośrodki zdrowia itd.. Istotne jest także, aby sprawdzić kwestie formalne ‒ czy na budynku nie jest zaciągnięta hipoteka, w jaki sposób przedstawia się umowa, jaką dostaniesz do sygnowania, jakie będą płatności. Jeśli mieszkanko ma być dopiero zbudowane, to warto wypytać się, jaki jest stan finansów dewelopera, w jaki sposób wyglądały poprzednie jego dokonania, i co ważne, czy nie było w nich znacznych opóźnień. Zdobycie owych informacji pomoże w uniknięciu późniejszych rozczarowań.


Inne wiadomości

Kilka podstawowych zasad w czasie kupowania nowego mieszkania, zalety współpracy z pośrednictwem nieruchomości.

Wnętrze mieszkania
Twórca: Karl Baron
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Zakup mieszkania dla większości osób stanowi ogromne wydarzenie w życiu. Wiąże się także z ogromnymi wydatkami, bo najczęściej osoby kupujące nowe mieszkanie dla siebie muszą posiłkować się kredytem. Lecz największym problemem dla wielu będzie znalezienie wymarzonego mieszkania, które nie tylko będzie odpowiadać finansowym możliwościom, ale także być odpowiednio funkcjonalne i wygodne.

Na co zwracać uwagę, kupując mieszkanie z wtórnego rynku? Mieszkanie z rynku wtórnego także może okazać się pełne pułapek. Tu ważne jest sprawdzenie wieku budynku i jego stanu technicznego. Warto wypytać się, czy budynek był remontowany, czy jest ocieplony, kiedy badano jego stan techniczny. Obejrzyj także okolicę, klatkę schodową, windy jak też piwnice. Polecamy lokal użytkowy warszawa. Takowe informacje powiedzą ci, w jaki sposób działa administracja osiedla jak też czy w takich warunkach chciałbyś zamieszkiwać. W samym mieszkanku nieodzownie trzeba sprawdzić stan instalacji, jakich ewentualny remont o wiele podnosi koszta. Poza tym, zwróć uwagę na wygląd okien a także posadzek, gdyż ich wymiana też nie należy do najtańszych. Jeśli mieszkanko oraz budynek pasują ci, to nieodzownie sprawdź księgi wieczyste. Trzeba tu skontrolować parę informacji: czy posiadaczem mieszkania jest faktycznie osoba, która się za nią podaje, czy mieszkanko nie jest zadłużone jak też czy obciążone nie jest żadnymi wadami prawnymi.

Teraz możesz wyszukać potrzebnych fraz. Dla przykładu mogą to być frazy: lokale usługowe Praga Północ.
15/11/12, 09:58
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.