Na co zwracać uwagę, zakupując nowe mieszkanko

Gdy decydujemy się na nabycie nowego mieszkanka, mamy do wyboru dwie możliwości. Po pierwsze możemy nabyć mieszkanko już pobudowane lub mieszkanko, które dopiero powstanie.

Salon w mieszkaniu
Twórca: Martin Pulaski
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Nabywając mieszkanie, należy wziąć pod uwagę wiele elementów, które wpłyną na jego funkcjonalność i oczywiście wygląd. W pierwszym przypadku sprawa jest o tyle prostsza, że nie kupujemy przysłowiowego „kotka w worku”. Warto zatem dobrze zastanowić się, co preferujemy. W obydwu sytuacjach należy zastanowić się, jakich rozmiarów musi być mieszkanko, jaki rozkład ma mieć a także z ilu pokoi się składać. Istotny jest również sposób grzania mieszkania, jego umiejscowienie oraz dostęp do komunikacji miejskiej, budowli użyteczności publicznej, typu szkoły ośrodki zdrowia itd.. Istotne jest także, aby sprawdzić kwestie formalne ‒ czy na budynku nie jest zaciągnięta hipoteka, w jaki sposób przedstawia się umowa, jaką dostaniesz do sygnowania, jakie będą płatności. Jeśli mieszkanko ma być dopiero zbudowane, to warto wypytać się, jaki jest stan finansów dewelopera, w jaki sposób wyglądały poprzednie jego dokonania, i co ważne, czy nie było w nich znacznych opóźnień. Zdobycie owych informacji pomoże w uniknięciu późniejszych rozczarowań.


Inne wiadomości

Kilka podstawowych zasad w czasie kupowania nowego mieszkania, zalety współpracy z pośrednictwem nieruchomości.

Wnętrze mieszkania
Twórca: Karl Baron
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Zakup mieszkania dla większości osób stanowi ogromne wydarzenie w życiu. Wiąże się także z ogromnymi wydatkami, bo najczęściej osoby kupujące nowe mieszkanie dla siebie muszą posiłkować się kredytem. Lecz największym problemem dla wielu będzie znalezienie wymarzonego mieszkania, które nie tylko będzie odpowiadać finansowym możliwościom, ale także być odpowiednio funkcjonalne i wygodne.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.