Co należy zrobić zanim zacznie się budowę nowego domu

Każdy dom będzie tak trwały jak jego podłoże. Aby móc stworzyć fundament trzeba wpierw zbadać grunt. Informacje, które otrzymamy po obadaniu gruntu umożliwią nam określenie obciążeń, co z kolei będzie bazą do właściwego zaplanowania fundamentów domu. Jednak bywają grunty, które są mało zwarte bądź słabe
.
grunt
Twórca: Dimitris Siskopoulos
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Posadowienie budowli na takim terenie możliwe jest po uprzednim wzmocnieniu . W zależności od rozmiarów domu i obciążeń, które wywrze na podłoże, stosuje się rozmaite metody wzmocnień.

Inne wiadomości

Działka budowlana

Sawa Wilanów opinie
Twórca: MULTI
Treści źródłowe: MULTI
Jeden z kilku punktów budowania domu to wybór najlepszej działki budowlanej. Jasne jest, że od tego wyboru zależy bardzo dużo. To ten wybór właśnie ma znaczący wpływ na formę czy rodzaj powstającego tam domu, a co za tym idzie na egzystencję jego właścicieli.


Najprostszym sposobem na wzmacnianie gruntów piaskowych pod niedużymi i lekkimi obiektami jest zwilżanie gruntu niedużą ilością wody i bicie go ubijakami automatycznymi albo ręcznymi. Jeśli nośność podłoża jest zbyt mała, zaś wynika to z wilgoci gruntu, to możemy zagęścić go drobnymi kamykami bitymi warstwowo. Zagęszczanie gruntu tą metodą wymaga zrealizowania szczelnych ścianek naokoło zagęszczonego obrębu. Więcej na http://www.spoiwex.pl/.

Słabe grunty sypkie możemy zagęścić zastrzykami z zaprawy cementowej (możemy użyć również inne spoiwa budowlane - szczegółowe informacje). Do tego celu wbija się na właściwą głębokość w grunt stalowe rurki, do których przewodami gumowymi wlewa się pod dużym ciśnieniem płynną zaprawę cementową. Zaprawa cementowa napełnia obszary międzycząsteczkowe w podłożu, zwiększając jego szczelność a także odporność. W analogiczny sposób wzmacnia się grunty metodami syntetycznymi, wprowadzając do podłoża związki zawierające szkło wodne bądź polimery.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.