Tylko specjalista w oparciu o badania wytrzymałościowe może dokonać oceny czy nieruchomość nadaje się na przeróbkę

Przekształcenie istniejącego budynku to trudne zadanie, w szczególności, jeżeli budynek ma być przeznaczony pod całkowicie inne zadania niż dotychczas. Zanim zaczniemy prace, niezbędne jest przeanalizowanie zarówno obowiązującego projektu, jak i przeprowadzenie badań wytrzymałościowych, pozwalających określić czy jakość użytych dotychczas materiałów jest wystarczająca jeśli chodzi o dalsze korzystanie z budynku.

dokumenty
Twórca: Historyworks
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Badania wytrzymałościowe są, zgodnie z prawem budowlanym, konieczne do przeprowadzenia, jeśli mamy zamiar dokonać zmiany w istniejącym dotychczas budynku. Inne przypadki są między innym wtedy, gdy budynek (witryna w tym temacie) jest bardzo popękany i widać zarysowania. Wówczas koniecznie trzeba zrobić ekspertyzę, dzięki której dowiemy się więcej o stanie budynku i jego dalszej przydatności.

badania ndt wykonuje profesjonalista, a więc rzeczoznawca budowlany. Należy pamiętać, że sporządzenie ekspertyzy nie zawsze jest wymagane, jeśli widać popękane ściany, często bowiem wystarczy wydanie zwykłej opinii przez inżyniera budowlanego. Ale nie w takiej sytuacji, gdy mamy do czynienia z modernizacją budynku. Tutaj ekspertyza jest konieczna. Budynek (propozycje) bowiem ma być przeznaczony pod inne zadania niż na początku było to ustalone. Trzeba więc przeanalizować czy i jak można zmienić układ ścian, jak można rozlokować nową instalację itd. Jedynie specjalista może przeprowadzić ocenę i stwierdzić czy nieruchomość po uwzględnieniu badań wytrzymałościowych nadaje się na wskazaną przeróbkę.

Sporządzając ekspertyzę fachowiec (www.wnspomorze.pl) robi opis badanych elementów, wraz z dokumentacją rysunkową oraz fotograficzną. Efektem finalnym ekspertyzy jest zaprezentowanie wniosków informujących o przydatności budynku do dalszego użytkowania.


Inne wiadomości

Dlaczego usługi geodezyjne są tak istotne podczas budowania domu.

dom
Twórca: Thomas Kohler
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Budowa swojego wymarzonego domu wiąże się z koniecznością współpracowania z różnymi fachowcami. Już na wstępie, przy wybieraniu planu niezbędny jest architekt, chyba że ktoś kupi taki, jaki wymagał nie będzie żadnych przeróbek. Niezwykle ważny podczas całych prac jest również geodeta, przez wiele osób zupełnie niedoceniany z tym, czym się zajmuje. A w praktyce jego praca niezbędna będzie na wielu etapach budowy, i nie ma możliwości, żeby jego usługi pominąć.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.