Kuchnie w stylu francuskim lub skandynawskim

Jeśli chcesz mieć unikalną przestrzeń kuchenną, warto sięgnąć po jeden z obcych sposobów na aranżację. Doskonale w naszych warunkach sprawdzi się styl francuski lub styl skandynawski. Tego rodzaju aranżacje będą się przyjemnie odznaczać na tle tradycyjnych krajowych aranżacji. Jakimi cechami wyróżniają się oba wspomniane style?

Jak urządzić wnętrze w stylu francuskim
Twórca: Media Forum Sp. z o.o.
Treści źródłowe: Media Forum Sp. z o.o.
Kuchnia w stylu francuskim powinna być przede wszystkim jasna a także naturalna. Ma być miejscem, które powinno wzmacniać radość z przyrządzania posiłków. Wystrój francuskiej kuchni jest blisko natury, a jednocześnie wyjątkowo elegancki.

Żeby otrzymać takie efekt dobrze jest wybrać przede wszystkim drewniane elementy wyposażenia. Dobrze by były wykonane z jasnego drewna. Można je zostawić we właściwym kolorze drzewa, ale doskonale prezentują się też w bieli albo barwach kremowych. Dzięki temu przestrzeń kulinarna będzie też wyglądała na większą.

W kuchni francuskiej doskonale sprawdza się wyspa. Może ona mieć zarówno rolę blatu, ale i jadalni. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by w dużej przestrzeni kuchennej postawić niezależny stół. Ponadto w kuchni po francusku nie powinno zabraknąć szklanych szafek. Do tego na miejscu będą wielkie okna, które przy okazji rozjaśniają kuchnię, co jest znaczące w tego rodzaju aranżacji. Na parapecie z kolei dobrze jest ustawić zioła. Rośliny to następny stały punkt aranżacji francuskich. Do tego doskonałym pomysłem są obrazki na ścianach. Kuchnia francuska to również kraty na tapicerkach mebli.

Inne wiadomości

Drewniane okna w Twoim domu

Okno Capital
Twórca: Stolbud Włoszczowa
Treści źródłowe: Stolbud Włoszczowa
Wybierając okna w naszym domu zwykle stawiamy na okna PCV. Chyba są najczęściej kupowanymi na rynku oknami. Utarło się, że mało kosztują, są energooszczędne. Dodatkowo całkiem dobrze wyglądają. Poza tym oprócz mycia w zasadzie nie trzeba im poświęcać za dużo uwagi. Czy można chcieć więcej? Ależ tak!


Stylowe aranżacje skandynawskie oraz francuskie są do siebie trochę podobne. Również stawia się tutaj na naturalność, a tez przyjazność. Tego rodzaju styl pasuje właściwie do wszystkich wnętrz. W pomieszczeniu kuchennym może przeważać biel. Pomieszczenie powinno być nieskomplikowane, jasne i niezwykle praktyczne. Tak samo sprawdza się tutaj szkło we drzwiczkach szafek albo na stole. Rzecz jasna nie może także zabraknąć jasnego drewna.
14/11/07, 09:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.