Jak radzić sobie z wilgocią w mieszkaniu?

termometr
Twórca: Forecaster
Treści źródłowe: Forecaster
Kłopot wilgoci jest naprawdę typowy. Wszystkie codzienne procesy mają wpływ na poziom wilgoci. Pojawić mogą się pleśnie i grzyby. Jak walczyć z wilgocią?

Właściwa wilgotność w domu ma wynosić mniej więcej 45-60%. Za suche powietrze jest również szkodliwe jak duża wilgotność. Jeżeli w domu wskaźnik wilgotności wskazuje stale zmienne wartości, to oznacza, że jak najszybciej trzeba kupić dobre wentylatory domowe.

Kliknij tu oraz zobacz przykłady (http://technomac.pl/promienniki-podczerwieni/akcesoria/), które też mówią o analizowanej problematyce. Znajdziesz tam informacje, które niewątpliwie powiększą Twoją wiedzę w tej sprawie.

Jeżeli problem wilgoci powraca, a na ścianie i w rogu pomieszczenia widać już jego skutki, należy mądrze przejść do suszenia domu. Grzyby to przede wszystkim pasożyty, stąd też wszyscy znamy ich niekorzystny wpływ na zdrowie.

Inne wiadomości

Współcześnie w licznych miejscach jeszcze w wyższym stopniu słynne stają się małe dźwigi

Usługi dźwigowe
Twórca: Mark Turnauckas
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Obecnie jest mnóstwo takich rzeczy, w jakich człowiek próbuje jak w największym stopniu sobie pomóc a co za tym następuje także wesprzeć się fizycznie. Niewątpliwie bowiem częste noszenie ciężkich przedmiotów może prowadzić do nieodwracalnego zranienia przykładowo kręgosłupa lub mięśni, co następnie może posiadać nadzwyczaj ujemny wpływ na nasze nastawienie i na nasze zdrowie.


Walka z wilgocią Dobrze sprawdzać poziom wilgoci i zacząć walkę z problemem jak najszybciej. Często problem wilgoci pojawia się w zimie, gdy w mieszkaniu jest chłodniej. Wówczas pomóc może tylko solidne ogrzanie wilgotnego pomieszczenia, mimo wszystko to chyba zbyt drogi sposób. Osuszacz może pilnować jej poziomu, a jeżeli pasożyt zamieszkał na ścianie już na dłużej, powinniśmy go szybko pokonać przy pomocy środków chemicznych.

osuszacz powietrza
Treści źródłowe: http://www.pneuma.pl/
Domowy osuszacz powietrza Najlepszym sposobem walki z wilgocią jest przede wszystkim osuszacz powietrza. Skrapla on wilgoć, a przez dobrych kilka godzin pracy jest w stanie odciągnąć nawet litry wody. Może zadziałać nawet w zniszczonym wodą pomieszczeniu – to zależy od wydajności. W domu mogą działać osuszacze adsorpcyjne i kondensacyjne. Te pierwsze pasują świetnie do wychłodzonych części domu – specjalny sylikonowy granulat wchłania wilgoć, a zwracane powietrze jest dużo cieplejsze. Osuszacze kondensacyjne są wyposażone w odpowiednie skraplacze, do których skrapla się woda.

Wysoki poziom może być wynikiem braku izolacji i wentylacji budynku. Jeżeli budujemy dom, musimy zadbać o odpowiednią konstrukcję obu systemów. Poza tym niezbędne jest też wentylowanie mieszkania. W łazience bez okien możemy po prostu wstawić nieduży osuszacz powietrza i bez przerwy obniżać poziom wilgoci. Osuszacz (kliknij odnośnik)
Treści źródłowe: Uni-lux.pl
Twórca: Adrian
20/02/18, 09:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.