Jak radzić sobie z wilgocią w mieszkaniu?

termometr
Twórca: Forecaster
Treści źródłowe: Forecaster
Kłopot wilgoci jest naprawdę typowy. Wszystkie codzienne procesy mają wpływ na poziom wilgoci. Pojawić mogą się pleśnie i grzyby. Jak walczyć z wilgocią?

Właściwa wilgotność w domu ma wynosić mniej więcej 45-60%. Za suche powietrze jest również szkodliwe jak duża wilgotność. Jeżeli w domu wskaźnik wilgotności wskazuje stale zmienne wartości, to oznacza, że jak najszybciej trzeba kupić dobre wentylatory domowe. Jeżeli problem wilgoci powraca, a na ścianie i w rogu pomieszczenia widać już jego skutki, należy mądrze przejść do suszenia domu. Grzyby to przede wszystkim pasożyty, stąd też wszyscy znamy ich niekorzystny wpływ na zdrowie.

Walka z wilgocią Dobrze sprawdzać poziom wilgoci i zacząć walkę z problemem jak najszybciej. Często problem wilgoci pojawia się w zimie, gdy w mieszkaniu jest chłodniej. Wówczas pomóc może tylko solidne ogrzanie wilgotnego pomieszczenia, mimo wszystko to chyba zbyt drogi sposób. Osuszacz może pilnować jej poziomu, a jeżeli pasożyt zamieszkał na ścianie już na dłużej, powinniśmy go szybko pokonać przy pomocy środków chemicznych.

Inne wiadomości

Współcześnie w licznych miejscach jeszcze w wyższym stopniu słynne stają się małe dźwigi

Usługi dźwigowe
Twórca: Mark Turnauckas
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach jest dużo takich spraw, w których człowiek stara się jak w najwyższym stopniu sobie pomóc a co za tym następuje także wesprzeć się fizycznie. Niewątpliwie bowiem częste noszenie ciężkich przedmiotów może wieść do nieodwracalnego uszkodzenia przykładowo kręgosłupa lub mięśni, co w następnej kolejności może posiadać nadzwyczaj negatywny wpływ na nasze samopoczucie i na nasze zdrowie.


osuszacz powietrza
Treści źródłowe: http://www.pneuma.pl/
Domowy osuszacz powietrza Najlepszym sposobem walki z wilgocią jest przede wszystkim osuszacz (http://uni-lux.eu/osuszacze.html) powietrza. Skrapla on wilgoć, a przez dobrych kilka godzin pracy jest w stanie odciągnąć nawet litry wody. Może zadziałać nawet w zniszczonym wodą pomieszczeniu – to zależy od wydajności. W domu mogą działać osuszacze adsorpcyjne i kondensacyjne. Te pierwsze pasują świetnie do wychłodzonych części domu – specjalny sylikonowy granulat wchłania wilgoć, a zwracane powietrze jest dużo cieplejsze. Osuszacze kondensacyjne są wyposażone w odpowiednie skraplacze, do których skrapla się woda.

Wysoki poziom może być wynikiem braku izolacji i wentylacji budynku. Jeżeli budujemy dom, musimy zadbać o odpowiednią konstrukcję obu systemów. Poza tym niezbędne jest też wentylowanie mieszkania. W łazience bez okien możemy po prostu wstawić nieduży osuszacz powietrza i bez przerwy obniżać poziom wilgoci. Osuszacz (kliknij odnośnik)
Treści źródłowe: Uni-lux.pl
Twórca: Adrian
18/07/13, 07:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.