Dlaczego usługi geodezyjne są tak istotne podczas budowania domu.

Budowa wymarzonego domu wiąże się z koniecznością współpracy z wieloma różnymi specjalistami. Już na samym początku, przy wybieraniu planu konieczny jest architekt, chyba że uda się kupić taki, który wymagał nie będzie żadnego przerabiania. Niezwykle ważny podczas całych prac jest również geodeta, przez wiele osób niezbyt doceniany za to z tym, czym się zajmuje. A w praktyce jego praca niezbędna będzie na każdym etapie budowy, i nie będzie możliwości, aby z jego usług nie skorzystać.


geodezja przyrządy
Twórca: NOAA's National Ocean Service
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Szczególnie że wszystkie prace muszą być wpisane do dziennika, który jest bardzo ważny w czasie ostatecznego odbioru. Pierwsze spotkanie z geodetą będzie miało miejsce przy wykonaniu mapy pod kątem projektu. Należy na mapie takiej zaznaczyć dokładnie granice działki, jej otoczenie i obecne w pobliżu budynki. Po zrobieniu tego typu mapy i jej zatwierdzeniu przez odpowiedni urząd można przejść do następnego etapu, którym jest określenie miejsca domu na posiadanej działce tak jak to przewiduje projekt - czy geodezja w Oleśnicy jest droga?. Wytyczenie budynku będzie polegało na tym, że należy umieścić w odpowiednich miejscach geodezyjne znaki, które będą wyznaczać wszystkie główne osie obiektu. Geodeta (http://www.geodezjatalar.pl/Kontakt.html) Oleśnica zaznaczyć przy tym powinien punkty wysokościowe i charakterystyczne punkty obiektu.

Przydałoby Ci się istotne opracowanie tego tematu? W takim razie nie ociągaj się i zaloguj się do następnej strony. Tam oczekują na Ciebie bardziej szczegółowe informacje.

Po zrealizowaniu tych prac trzeba także zrobić wpisy w dzienniku, po czym należy powiadomić kierownika o powstałych szkicach.


budowa domu
Twórca: VISIONS Service Adventures
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Następnie do swojej pracy będzie przystępować ekipa fachowców, której rolą będzie wybudowanie kompletnego budynku w miejscu wyznaczonym przez geodetę i tak jak będzie to na planie. Po skończeniu prac budowlanych znowu konieczna jest praca wspomnianego specjalisty, bowiem trzeba potwierdzić zgodność wystawionego budynku z planem. Jeśli nie będzie pod tym względem żadnych zastrzeżeń, to zrealizowane pomiary trzeba wpisać do rejestru budowy i można przystąpić do odbierania budynku. Widać więc że właściwie wykonana geodezja jest bardzo istotna podczas tego typu inwestycji, a pomoc doświadczonego geodety będzie potrzebna praktycznie przez cały czas budowania - zdecydowanie pomocna strona, dobrze zajrzeć.
18/12/07, 08:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.