Trudności z utrzymaniem czystości w mieszkaniu

Utrzymanie mieszkania w czystości to szalenie kłopotliwe zadanie. Wiedzą o tym głównie rodzice małych dzieci, lecz też osoby mieszkające samotnie muszą walczyć z kurzem i bałaganem, które pojawiają się mimo cyklicznego dbania o porządek. W jaki sposób uporać się z takim problemem? Jakie środki czystości oraz urządzenia mogą być szczególnie pomocne?

odkurzacz centralny
Twórca: Chez Mummy
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
W głównej mierze powinniśmy wyrobić w sobie nawyk regularnego sprzątania. Istotnie ułatwi nam to prace i wbrew powszechnym opiniom zaoszczędzi sporo czasu. Sprzątanie co tydzień pochłonie nam dużo mniej czasu aniżeli gruntowne porządki robione raz na miesiąc. Ażeby wysiłek wkładany w sprzątanie nie był zbyt wysoki, powinniśmy zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt.

Inne wiadomości

Jeżeli jesteś w trakcie dużej inwestycji budowy budynku mieszkalnego i pragniesz, aby stał się on miejscem nowoczesnym i komfortowym – powinieneś zaczerpnąć odrobinę wiedzy na temat współczesnych technologii

wnętrze domu
Twórca: Future PR
Treści źródłowe: Future PR
Rynek sprzętów użycia gospodarstwa domu osiąga swoje maximum. Pojawia się sporo udogodnień. Dzisiaj gmach mieszkaniowy, to nie zwyczajny sześcian z kilkoma przerwami okiennymi.


Niezbędny będzie po pierwsze profesjonalny odkurzacz, z paroma końcówkami i dużą mocą. Świetne rozwiązanie to centralne odkurzacze, jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Więcej w artykule: "Jak wybrać odpowiedni odkurzacz centralny?". Potrzebna będzie także miotła, szufelka i zmiotką jak i mop, którym na mokro zmyjemy kafelki i panele. Posiadając taki zestaw z pewnością poradzimy sobie z większością zanieczyszczeń w naszych domach i mieszkaniach.

odkurzanie
Twórca: Travis Wise
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Oczywiście sam sprzęt i akcesoria to nie wszystko, niezbędne nam będą też preparaty czyszczące. Przede wszystkim płyn do mycia podłóg, mleczko czyszczące, a także płyn do czyszczenia szyb. Taki niewielki zestaw winien nam na start wystarczyć, jednak może się okazać, że z niektórymi plamami czy zabrudzeniami sobie nie poradzimy.

Powinniśmy w takiej sytuacji skorzystać z wiedzy naszych mam bądź ciotek i wykorzystać domowe sposoby na plamy. Przepisów na specyfiki usuwające plamy z powideł na dywanie lub czekolady na kanapie, szukać możemy także w sieci. Istnieje mnóstwo stron internetowych o tematyce domowej, na jakich znajdziemy wiele wartościowych podpowiedzi oraz rad, przez co dbanie o porządek w domu lub mieszkaniu będzie dużo prostsze. Wiele nauczyć się można też z programów telewizyjnych.
18/06/21, 17:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.