Dlaczego oświetlenie jest tak istotne w naszym domu? Co musimy wiedzieć w tym temacie? W jaki sposób wykorzystać oświetlenie do aranżacji wnętrz?

Oświetlenie jest bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów w naszym domu. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez odpowiedniego oświetlenia, a co dopiero jak pomyślimy o dobrym wystroju. W każdym natomiast pomieszczeniu dzięki dawce odpowiedniego oświetlenia da się stworzyć wspaniały klimat. Aby jednak tak było trzeba wiedzieć o ważnych kwestiach, gdyż każde miejsce w mieszkaniu jest w innym typie, każde powinno mieć inny typ oświetlenia.


oświetlenie w kuchni
Twórca: Bill Wilson
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Najpierw weźmy kuchnię. Światło do kuchni wydaje się sprawą prostą, ale czy tak jest? Niekoniecznie. Większość z nas wybiera silne, górne światło, gdyż przecież w tym miejscu przygotowywane są posiłki, dlatego też ważne jest, aby wszystko było widoczne, by nie było trudności z różnymi, codziennymi czynnościami. To wszystko się zgadza i wybieranie górnego światła jest jak najbardziej naturalne, jednak by stworzyć atmosferę powinniśmy wybrać coś jeszcze. Lampa do kuchni jest tutaj dobrym rozwiązaniem, pasuje szczególnie, gdy nic już w kuchni nie przygotowujemy, a nie chcemy całkiem gasić światła. Można w związku z tym zostawić tam włączoną lampę, jaka da nam niezwykle przyjemny klimat. Identycznie można powiedzieć o łazience, w jakiej z pewnością niezbędne jest górne, jasne oświetlenie, bo w tym pomieszczeniu przebywamy dosyć często i jest to miejsce szczególnie niezbędne rano i wieczorem. Jednakże podobnie jak w kuchni, lampy łazienkowe mogą sprawić, że to miejsce stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne.


oświetlenie w łazience
Treści źródłowe: pixabay
Nie tylko przecież chodzi o to, aby było widno, kiedy przygotowujemy się do wyjścia, lecz także, by było miło, gdy przykładowo bierzemy relaksującą kąpiel. Takie lampy do łazienki są w stanie często zdziałać cuda. Tak samo lampy nocne, których rolą jest głównie budowanie nastroju, ale też sprawienie, że w naszym domu czuje się miło i bezpiecznie. Właściwie rozlokowane lampy nocne są w stanie sprawić, iż będzie to możliwe. Pamiętajmy więc, iż należy myśleć o oświetleniu w wielu wymiarach, praktycznie - to znaczy światło jest konieczne do codziennego funkcjonowania, lecz również estetycznie, bo dobrze dopasowane światło potrafi wspaniale podkreślać aranżację wnętrza.
18/01/18, 09:55
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.