Sprężarki o osuszacze, czyli urządzenia za pomocą jakich najlepiej działają odpowiednie dziedziny przemysłu

Takie urządzenia są potrzebne tam, gdzie konieczne jest osuszanie powietrza w różnorodnych procesach technologicznych, między innymi, w magazynach, w jakich obowiązkowe jest utrzymanie niezbyt wysokiego poziomu wilgoci. Chodzi o miejsca, gdzie przechowuje się produkty i materiały, jakie mogą być narażone na wilgoć.

W takich miejscach niezbędna jest więc pomoc takich właśnie urządzeń, jak sprężarki powietrza, osuszacze sprężonego powietrza (http://www.oczyszczacze.com.pl/articles/news/produkty), lecz przede wszystkim temat tego artykułu osuszacze adsorpcyjne.

Osuszacze adsorpcyjne znajdują zastosowanie dokładnie tam, gdzie trzeba usunąć zbierającą się problem wilgoci w domuwilgoć. Możemy to osiągnąć przy pomocy zjawiska adsorpcji. Adsorpcja to zbieranie się na powierzchni ciał stałych gazów i płynów. Gdy siła przyciągania cząsteczek adsorbentu jest wystarczająco duża, to cząsteczka z powodzeniem przyczepi się do jego powierzchni. Materiały posiadające zdolność adsorpcji wilgoci nazywamy desykantami, natomiast najczęściej stosowane desykanty to aktywowany tlenek aluminium, chlorek litu czy żel krzemionkowy.
kompresor śrubowy
Twórca: Ole Bendik Kvisberg
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Inne wiadomości

Marzysz o domu jednorodzinnym z ogródkiem? Już w tej chwili spełnij swoje marzenia i wynajmij projektanta, który opracuje dla Ciebie ogród marzeń

ogród
Twórca: Liceth Celis
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Każdy człowiek chciałby mieć w przyszłości swój domek z wielkim ogrodem. Jest to życzenie faktycznie wielu z nas, albowiem nic nie sprawia większej przyjemności, aniżeli leniwa niedziela na leżaku w ogródku.


W zależności od różnych czynników, czyli od używanej technologii i desykantu mogą osuszyć powietrze w dość konkretnym stopniu. Można wyróżnić dwa standardowe typy tych urządzeń. Pierwsze z nich to osuszacze adsorpcyjne (http://www.pneuma.pl/product-pl/osuszacze-typoszereg-hda/31/) powietrza atmosferycznego. Znajdują zastosowanie tam, gdzie musimy osuszyć powietrze w różnych procesach technologicznych, a jednocześnie w pomieszczeniach magazynowych, gdzie konieczny jest niski poziom wilgotności. Znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, na przykład w przemyśle farmaceutycznym, energetyce, chłodnictwie czy spożywczym.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.