Sprężarki o osuszacze, czyli urządzenia za pomocą jakich najlepiej działają odpowiednie dziedziny przemysłu

Takie urządzenia są potrzebne tam, gdzie konieczne jest osuszanie powietrza w różnorodnych procesach technologicznych, między innymi, w magazynach, w jakich obowiązkowe jest utrzymanie niezbyt wysokiego poziomu wilgoci. Chodzi o miejsca, gdzie przechowuje się produkty i materiały, jakie mogą być narażone na wilgoć.

W takich miejscach niezbędna jest więc pomoc takich właśnie urządzeń, jak sprężarki powietrza, osuszacze sprężonego powietrza (http://www.oczyszczacze.com.pl/articles/news/produkty), lecz przede wszystkim temat tego artykułu osuszacze adsorpcyjne.

Osuszacze adsorpcyjne znajdują zastosowanie dokładnie tam, gdzie trzeba usunąć zbierającą się problem wilgoci w domuwilgoć. Możemy to osiągnąć przy pomocy zjawiska adsorpcji. Adsorpcja to zbieranie się na powierzchni ciał stałych gazów i płynów. Gdy siła przyciągania cząsteczek adsorbentu jest wystarczająco duża, to cząsteczka z powodzeniem przyczepi się do jego powierzchni. Materiały posiadające zdolność adsorpcji wilgoci nazywamy desykantami, natomiast najczęściej stosowane desykanty to aktywowany tlenek aluminium, chlorek litu czy żel krzemionkowy.
kompresor śrubowy
Twórca: Ole Bendik Kvisberg
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Inne wiadomości

Projekty domów na rewelacyjnym poziomie - sprawdź na ten temat nieco więcej

dom
Twórca: Jocelyn Kinghorn
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Konsumenci poszukujący znakomitych specjalistów tworzących projekty domów chcą decydować się na to, co oryginalne. Znaczące jest jednak także to, aby te usługi nie były drogie. To zachęca konsumentów tak samo mocno, jak profesjonalizm proponowanych usług i ich świetna jakość. Niezwykle tanie projekty domów są jednocześnie dopracowane idealnie, dzięki czemu rewelacyjnie sprawdzają się u każdej zamawiającej osoby.


W zależności od różnych czynników, czyli od używanej technologii i desykantu mogą osuszyć powietrze w dość konkretnym stopniu. Można wyróżnić dwa standardowe typy tych urządzeń. Pierwsze z nich to osuszacze adsorpcyjne (http://www.pneuma.pl/product-pl/osuszacze-typoszereg-hda/31/) powietrza atmosferycznego. Znajdują zastosowanie tam, gdzie musimy osuszyć powietrze w różnych procesach technologicznych, a jednocześnie w pomieszczeniach magazynowych, gdzie konieczny jest niski poziom wilgotności. Znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, na przykład w przemyśle farmaceutycznym, energetyce, chłodnictwie czy spożywczym.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.