Jak zatroszczyć się o blaszany garaż? Co powinniśmy zrobić? Jakie działania trzeba podjąć?

Lata mijają, a różnorakie przedmioty ,których używamy codziennie podlegają powolnej destrukcji. Rzeczy większe i te małe, takie z których dobroci czerpiemy najczęściej jak również rzadko, te, które są nieodzowne oraz te, o których nie pamiętamy. Tak to już jest, że nic nie trwa wiecznie, więc albo pogodzimy się, że tak jest i nic nie będziemy robić, albo wręcz przeciwnie, zaczniemy działać. Garaże blaszane są bardzo podatne na zniszczenia oraz upływ czasu, jednakże mamy odpowiednie sposoby, aby zatrzymać tą erozję.

Samochód w garażu
Twórca: Jim Larrison
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Pamiętaj, iż jeżeli odpowiednio przygotujesz się do prac remontowych, to odnowisz swój garaż równie dobrze jak profesjonalna firma.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź link opublikowane pod tym linkiem, znajdują się w tamtym miejscu podobne informacje, które będą dla Ciebie interesujące.

Co będzie potrzebne? Na pewno specjalne, lecz dla każdego dostępne narzędzia, takie jak gruboziarnisty papier ścierny, szczotka druciana czy preparat przeciw korozji. Co ważne nie można zapomnieć o wałku, farbie czy lakierze. Co trzeba zrobić na początku? Przede wszystkim zacznij od właściwego oczyszczenia garażu z wszelkich nieczystości, najczęściej będą to liście czy błoto. Pamiętaj, iż sporo tego rodzaju brudu gromadzi się na zadaszeniu garażu. Później bardzo dobrze oszlifuj obszary pokryte rdzą. Najlepiej zrobić to drucianą szczotką, jednocześnie jeśli masz do czynienia z mniej widoczną rdzą - użyj papieru ściernego.

Może się niestety zdarzyć tak, że rdza przebiła się na wylot odnawianej przez nas powierzchni metalowej konstrukcji. W takiej sytuacji przyda się szpachla do metalu, z jej pomocą uzupełnisz luki. W ten sposób oczyszczony metal, powinieneś przykryć specjalnym środkiem przeciw rdzy, gdyż zrobi on dodatkową barierę przeciw rdzy.


Garaż wolnostojący
Twórca: raneko
Następnie należy pomalować ściany i drzwi. Pędzlem łatwiej dotrzemy do ciężej dostępnych obszarów. Garaże wykonane z blachy musimy przykryć chociaż podwójną warstwą farby (garaże, bramy i napędy do bram - WAW System).

Będziemy zobowiązani za wszystkie komentarze z www (http://www.partnerzy.pl/kontakt). Są one dla nas kluczowe, ponieważ informują, czy nasze posty trafiają do Was i jak bywają rozumiane.

Pomiędzy nałożeniem pierwsze i kolejnej warstwy farby, odczekaj 24 godziny.

Pamiętajmy jednakowoż, iż najbardziej wartościową zasadą na dłuższe życie naszego garażu jest solidna podstawa. Oznacza to, że jeżeli marzymy by posiadać garaż solidny oraz na długi czas, to powinniśmy go dobrze jak i bardzo solidnie zbudować, pamiętając o tego typu kwestiach jak choćby podłoże pod garaż blaszany, które ma ogromny wpływ na jego trwałość .
19/07/16, 08:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.