Poetyczny Wrocław

Od jakiegoś czasu jestem właścicielem działki w województwie dolnośląskim. Jak wiemy są to piękne, i w jakiś sposób tajemnicze obszary, właściwe dla malarzy ze względu na widoki i dla historyków-hobbistów do których i ja przynależę.

Oczarował mnie więc Wrocław jak też jego okolice. Tym bardziej, iż spędziłem w tych stronach sporo czasu we wczesnej młodości. Odwiedzałem stare dzielnice miasta z cudownymi ogrodami pełnymi starych drzew. Sady ze starymi odmianami jabłoni jak też grusz, których z przyczyn ekonomicznych, głównie ze względu na szybkość owocowania dzisiaj już nie ma. Współczesne odmiany jednak przegrywają na aromacie i smaku. Drzewa są tak niskie, aby bez trudu można było zbierać owoce. Traci jednak na tym wygląd sadu. Ale - jako się rzekło - śliczne to miasto ma jeszcze wiele uroczych miejsc.
Bramy garażowe
Twórca: Normstahl
Treści źródłowe: www.normstahl.pl
Romantyczne ogrody rozpoczynają małe, fantazyjne, kute przez starych kowali furtki Wrocław i miejscowości podwrocławskie ocaliły wiele specyficznej, pruskiej architektury z charakterystycznie wyglądającymi ścianami, murami opasującymi obejścia zwieńczone często poprzez kształtne bramy anotis Wrocław nie jest wyłącznym miejscem gdzie możemy widzieć pruską architekturę, spotkamy taką jeszcze chociażby w woj. pomorskim. Czasy się tymczasem zmieniają, coraz częściej stawiamy na pierwszym miejscu komfort a nie estetyka, i przy nowiutkich budynkach wznosimy częstokroć ogrodzenia panelowe, łatwe w montażu i jeszcze łatwiejsze w fabrykacji. Osiąga się je z giętych fragmentów metalowych, co umożliwia na dopasowanie układu płotu do wymagań także estetycznych klienta, przy małej cenie. Płot moich snów to ogrodzenie z kutego żelaza z okazałą bramką z fantazyjną rozetą na szczycie.


Inne wiadomości

Energia słoneczna jako lek na awarie prądu

kolektory fotowoltaiczne
Twórca: Rose Physical Therapy Group
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Alternatywne metody gromadzenia energii zyskuje na popularności. Przyczyną takowej sytuacji jest niewątpliwie drożejąca energia wytwarzana ze spalania naszego, krajowego węgla kamiennego, jaki wyczerpuje się.

Oczywiście za ogrodzenia rozciągać się będzie ogródek pełen grusz i jabłoni, z nowoczesnym domkiem stylizowanym na dawny polski dworek. Będzie tam przyjemnie odpoczywać w jesienne popołudnie. Na ganku obrazek niczym z "Pana Tadeusza", albowiem lektura ta zrobiła na mnie duże przeżycie i to nie wyłącznie w sprawie przyszłego domku ale i jego utensyliów od czasów licealnych i lektury fragmentu opisującego porcelanę kieruję uwagę na takie właśnie szczegóły, bo to one moim zdaniem przesądzają o smaku codziennego życia.
17/07/05, 11:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.