Poetyczny Wrocław

Od jakiegoś czasu jestem właścicielem działki w województwie dolnośląskim. Jak wiemy są to piękne, i w jakiś sposób tajemnicze obszary, właściwe dla malarzy ze względu na widoki i dla historyków-hobbistów do których i ja przynależę.

Oczarował mnie więc Wrocław jak też jego okolice. Tym bardziej, iż spędziłem w tych stronach sporo czasu we wczesnej młodości. Odwiedzałem stare dzielnice miasta z cudownymi ogrodami pełnymi starych drzew. Sady ze starymi odmianami jabłoni jak też grusz, których z przyczyn ekonomicznych, głównie ze względu na szybkość owocowania dzisiaj już nie ma. Współczesne odmiany jednak przegrywają na aromacie i smaku. Drzewa są tak niskie, aby bez trudu można było zbierać owoce. Traci jednak na tym wygląd sadu. Ale - jako się rzekło - śliczne to miasto ma jeszcze wiele uroczych miejsc.
Bramy garażowe
Twórca: Normstahl
Treści źródłowe: www.normstahl.pl
Romantyczne ogrody rozpoczynają małe, fantazyjne, kute przez starych kowali furtki Wrocław i miejscowości podwrocławskie ocaliły wiele specyficznej, pruskiej architektury z charakterystycznie wyglądającymi ścianami, murami opasującymi obejścia zwieńczone często poprzez kształtne bramy anotis Wrocław nie jest wyłącznym miejscem gdzie możemy widzieć pruską architekturę, spotkamy taką jeszcze chociażby w woj. pomorskim. Czasy się tymczasem zmieniają, coraz częściej stawiamy na pierwszym miejscu komfort a nie estetyka, i przy nowiutkich budynkach wznosimy częstokroć ogrodzenia panelowe, łatwe w montażu i jeszcze łatwiejsze w fabrykacji. Osiąga się je z giętych fragmentów metalowych, co umożliwia na dopasowanie układu płotu do wymagań także estetycznych klienta, przy małej cenie. Płot moich snów to ogrodzenie z kutego żelaza z okazałą bramką z fantazyjną rozetą na szczycie.


Inne wiadomości

Polacy coraz lepiej dbają o środowisko, dziś mogą skorzystać z wielu pomocnych narzędzi, które w tym wspierają

Przepompownia ścieków
Twórca: SuSanA Secretariat
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Z każdym następnym rokiem coraz znaczniejszą uwagę poświęca się dbaniu o świat. Segreguje się śmieci, szuka odnawialnych źródeł energii, a także walczy się ze ściekami. Te ostatnie są ogromnym problemem, gdyż wciąż zdarza się tak, że są odprowadzane na dziko, a zbiorniki na nieczystości są źle zabezpieczone oraz przeciekają.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.