Przenośny klimatyzator odpowiedzią na upały

Letnie tygodnie okazują się nieznośnie dla lokatorów blokowisk. Klimatyzatory teraz to już sposób dla wszystkich. Niewielkie pudełko nie zajmuje wiele przestrzeni, a umie uprzyjemnić dzień.

klimatyzator
Twórca: Klimatop
Treści źródłowe: www.klimatop.pl
Zamiast użalać się ze względu na gorąco, Polacy przyzwyczaili się, że klimatyzacja bywa w ich zasięgu. Sprawdź propozycję w sklepie: Klimatop. Nie musi kojarzyć się z nieprzyjemnym chłodem i przeziębieniami w biurze. Jest przynajmniej kilkanaście rodzajów klimatyzowania, a przecież wiadome jest, że nie każdy sposób nadaje się do apartamentu w wieżowcu. Klienci mają do wyboru klimatyzator stacjonarny lub niewielkie urządzenia mobilne.

Klimatyzator w salonie


Najchętniej kupowany jest dwu segmentowy klimatyzator split mocowany na przykład nad oknem. Tego typu aparaty stacjonarne wymagają niestety montowania, a wiec towarzyszącego małego remontu. Klimatyzacje instalowane nad oknami wymagają zazwyczaj również zmiany futryn. Ustawia się je przy parapecie lub podwiesza, ale niestety to kosztuje sporo zachodu. Okazuje się również, że należy uzyskać zgodę zarządcy budynku, na tę przebudowę. W przypadku gdy chcemy pominąć ten element warto zdecydować się na klimatyzatory przenośne.

Tego typu mobilne klimatyzatory można ustawić w każdym miejscu, stąd też są szalenie łatwe w obsłudze. Najskuteczniej dobierać te, które spełniają znaczną liczbę funkcji. Poza chłodzeniem potrafią również wentylować i osuszać (lub nawilżać) powietrze. Nowoczesne klimatyzatory funkcjonują podobnie jak fachowe i znacznych rozmiarów klimatyzatory, a zatem spełnią należną funkcję doskonale. Można też wybrać urządzenie, które zimą daje ciepło.

Wielkość mieszkania ma znaczenie


Od dopasowania klimatyzatora do przestrzeni uzależniona bywa jego efektywność. Warto zatem, poza wielkością, wziąć pod uwagę ilość drzwi i okien, a także stopień nasłonecznienia. Duży wpływ ma również to, czy często jesteśmy w tym pomieszczeniu i jak dużo ludzi jest z nami. Niektóre klimatyzacje mobilne odprowadzają ciepło na zewnątrz za sprawą rury, którą trzeba odpowiednio zainstalować w oknie. Do kupienia są specjalne listwy ułatwiające ten proceder, bez względu na to całą akcję należy dokładnie przemyśleć. Należy mieć na uwadze szacunkowe zużycie energii takiej klimatyzacji. Zwykle zapisane jest w kilowatogodzinach.
17/09/18, 06:50
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.