Nowoczesne fasady na starych gmachach

Metropolia Dolnego Śląska, Wrocław, jest miastem wiekowym, z niezwykle długą tradycją. Na przestrzeni wieków wzniesiono w nim mnóstwo arcydzieł architektonicznych, praktycznie z każdego nurtu.


Lecz prawdziwy bum budowlany miał miejsce dopiero po wojnie, kiedy to miasto było masowo zajmowane przez Polaków ze wschodu. Obecnie te budynki, wzniesione przed laty, wymagają renowacji.


Apartamentowiec
Twórca: Sinah Sp. z o.o.
Treści źródłowe: Sinah Sp. z o.o.


Nowy Dremel TRIO to kompaktowe, lekkie i wydajne narzędzie.
Twórca: Bosch
Treści źródłowe: Bosch


Poszczególna dziedzina życia rozwinęła się na przestrzeni dekad, także architektura. Nastały interesujące rozwiązania, służące poprawie jakości gmachu, takie jak elewacje wentylowane Wrocław używa ich bardzo intensywnie. Materiał ów jest zupełnie innowacyjny. Przymocowanie takich płyt do fasady kamienicy, zapewni doskonałe uszczelnienie a także ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Ich unikalna konstrukcja pozwala ścianom budowli oddychać, co niweluje występowanie pleśni w szczelinach. Takie fasady Wrocław używa jedynie w przypadku budynków nie znajdujących się w spisie zabytków - więcej bonusów.


Kolor
Twórca: thisisbossi
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Inne wiadomości

Cechy drzwi przesuwnych

drzwi
Twórca: RuckZuck
Treści źródłowe: http://echopr.pl/PRASA/podloga_i_drzwi_kontrast.jpg
Nowoczesne mieszkania uwielbiają niestandardowe rozwiązania. Zazwyczaj kluczem do sukcesu jest dobra koncepcja, jednak im więcej ciekawych gadżetów, tym ciekawszy efekt. Drzwi wewnętrzne są bardzo ważnym elementem aranżacji.


Jednak jak ocieplić zabytkową kamienicę, jeśli nie są możliwe elewacje wentylowane Wrocław posiada na swym terenie pełno budynków, które zostały wzniesione jeszcze w XIX stuleciu (mój link).

Czy odczuwasz chęć na następne podobnie interesujące posty? Jeśli tak, to chcemy Cię poinstruować - kliknij, zobacz, sprawdź (http://klimi.com.pl/) tutaj o wiele więcej.

Mimo iż są zjawiskowe, to często bardzo nieszczelne, zatem nieekonomiczne w trakcie mrozów. Niestety, zupełnie niezmienione powinny być ich fasady Wrocław w końcu szczyci się dawną architekturą. Zatem w owej sytuacji, trzeba przeprowadzić ocieplenie mieszkań od środka. W sklepach dostępne są liczne pianki, które skutecznie uszczelnią nasze wnętrze, znacząco zmniejszając koszty ocieplenia zimą.


Każdy z nas chciałby trochę zaoszczędzić na opale, również z pobudek środowiskowych.


Toteż, spore miasta, takie jak Wrocław, często inwestują w modernistyczne technologie, pomagające ocieplić nasze wnętrza. W sytuacji nowszych budynków, izoluje się ich elewację. Jednak zabytkowe budynki nie mogą mieć naruszonych fasad, dlatego stosuje się izolację od środka.
19/05/18, 07:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.