Nowoczesne fasady na starych gmachach

Metropolia Dolnego Śląska, Wrocław, jest miastem wiekowym, z niezwykle długą tradycją. Na przestrzeni wieków wzniesiono w nim mnóstwo arcydzieł architektonicznych, praktycznie z każdego nurtu.


Lecz prawdziwy bum budowlany miał miejsce dopiero po wojnie, kiedy to miasto było masowo zajmowane przez Polaków ze wschodu. Obecnie te budynki, wzniesione przed laty, wymagają renowacji.


Apartamentowiec
Twórca: Sinah Sp. z o.o.
Treści źródłowe: Sinah Sp. z o.o.


Nowy Dremel TRIO to kompaktowe, lekkie i wydajne narzędzie.
Twórca: Bosch
Treści źródłowe: Bosch


Poszczególna dziedzina życia rozwinęła się na przestrzeni dekad, także architektura (sprawdź tu). Nastały interesujące rozwiązania, służące poprawie jakości gmachu, takie jak elewacje wentylowane Wrocław używa ich bardzo intensywnie. Materiał ów jest zupełnie innowacyjny. Przymocowanie takich płyt do fasady kamienicy, zapewni doskonałe uszczelnienie a także ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Ich unikalna konstrukcja pozwala ścianom budowli oddychać, co niweluje występowanie pleśni w szczelinach. Takie fasady Wrocław używa jedynie w przypadku budynków nie znajdujących się w spisie zabytków - więcej bonusów.


Kolor
Twórca: thisisbossi
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Jednak jak ocieplić zabytkową kamienicę, jeśli nie są możliwe elewacje wentylowane Wrocław posiada na swym terenie pełno budynków, które zostały wzniesione jeszcze w XIX stuleciu (mój link). Mimo iż są zjawiskowe, to często bardzo nieszczelne, zatem nieekonomiczne w trakcie mrozów. Niestety, zupełnie niezmienione powinny być ich fasady Wrocław w końcu szczyci się dawną architekturą. Zatem w owej sytuacji, trzeba przeprowadzić ocieplenie mieszkań od środka. W sklepach dostępne są liczne pianki, które skutecznie uszczelnią nasze wnętrze, znacząco zmniejszając koszty ocieplenia zimą.


Inne wiadomości

Dlaczego dobrze zamieszkać w takim mieście jak Wrocław? Jakiego typu istnieją możliwości? Jakie powstają tam mieszkania?

Rynek we Wrocławiu
Twórca: Ashlynn Pai
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jak wierzyć niektórym futurologicznym koncepcjom, już za jakiś czas całe życie będzie się skupiać w mieście. Trudno może w takie coś uwierzyć dzisiaj, jak wiele osób ucieka na prowincję, aby mieć spokój. Nie mowa jednakowoż o perspektywie kilku lat, lecz kilkunastu, a może kilkudziesięciu. Nie chodzi także o to, iż nikt nie będzie mieszkał poza ośrodkiem miejskim, po prostu ośrodki miejskie będą się rozrastać i ci co aktualnie mieszkają na terenach wiejskich, być może będą wchłonięci do wielkiego ośrodka miejskiego. Z takiego powodu inwestycja we własne mieszkanie w mieście nabiera zupełnie innego wymiaru.


Każdy z nas chciałby trochę zaoszczędzić na opale, również z pobudek środowiskowych.


Toteż, spore miasta, takie jak Wrocław, często inwestują w modernistyczne technologie, pomagające ocieplić nasze wnętrza. W sytuacji nowszych budynków, izoluje się ich elewację. Jednak zabytkowe budynki nie mogą mieć naruszonych fasad, dlatego stosuje się izolację od środka.
18/04/06, 20:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.