Szukanie niezwykłych przedmiotów czyli co ciekawego znajdzie się u mistrzów stolarstwa w niewielkich miejscowościach.

Często jadąc przez jakieś małe miejscowości spotkać można na poboczach wystawione różne przedmioty i figurki z drewna. Są one przeważnie dziełem jakiegoś lokalnego stolarza, który takim sposobem chce skusić kierowców, którzy przejeżdżają do zakupu swoich wyrobów. Jeżeli ktoś będzie lubił takie rzeczy, to warto się czasem zatrzymać i przeglądnąć, co interesującego będzie tam do znalezienia, bo czasami można natrafić na wyjątkowe perełki.

Tacy stolarze, a niekiedy stwierdzić wręcz można artyści, przeważnie zajmują się robieniem tych wszystkich rzeczy nie tylko z tego, że jest to ich zawodem, ale również z pasji. I pasja taka właśnie daje im pomysły, jakie powodują, że przejeżdżający kierowcy zatrzymują się na chwilę, żeby zaglądnąć do pracowni i coś niezwykłego ze sobą zabrać do domu (kliknij tutaj). Oczywiście spora część takich stolarzy to ludzie wykonujący takie same rzeczy, jak wszyscy inni z tej branży. Jednak czasami trafiają się takie niezwykłe przedmioty, że można tylko żałować, że nie będzie wystarczająco dużo miejsca aby to wszystko pomieścić.
skrzynia
Twórca: Effective Public Relations
Treści źródłowe: Effective Public Relations


Najczęściej stolarza - artystę poznaje się także po tym, że zwykłe rzeczy, które na co dzień wykonuje, prezentują się znacznie ciekawiej, niż u reszty. Nawet tak typowe i często zamawiane wiaty drewniane przez jedną osobę mogą być po prostu zrobione, bez żadnych ekstrawagancji, a przez inną zbudowane tak, że całe konstrukcje te będą nie tylko praktyczne, ale też ładne. Będzie się tu liczyło nie tylko dokładne i staranne wykonanie, lecz także pomysł na taką konstrukcję, aby odpowiednio się prezentowała.


Następnym przykładem będzie klatka na drób. W wersji prostej będzie to zwykła drewniana skrzynia z drzwiczkami zrobionymi z siatki . Lecz dodanie spadzistego daszku, przybicie paru ozdobnych listewek i wykonanie konstrukcji z ładnie obrobionych desek powodują, że taka klatka będzie się zupełnie inaczej prezentować. Przykłady takie można by wymieniać dalej, tak czy inaczej jeśli tylko ktoś postanowi zawitać do takiego ukrytego gdzieś daleko warsztatu, to z pewnością coś przywiezie stamtąd na pamiątkę.
18/06/22, 07:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.