Lato to najlepszy czas na prace remontowe

Co roku, kiedy przychodzi okres lata mnóstwo ludzi zabiera się do remontowania swoich mieszkań. Jest to doskonały czas, bo dni są długie, jest ciepło i wszelkie roboty choćby przy malowaniu ścian są łatwiejsze. Ważne jest, by właściwie rozplanować remont, a wtedy wszystko będzie szło sprawnie i szybko.

Przykładowy sufit podwieszany
Twórca: The County Clerk
Treści źródłowe: www.flickr.com
Przemyśl kiedy zacząć Prace remontowe należy wykonywać na początku, lub przy końcu wakacji. W ten sposób uda nam się prawdopodobnie jeszcze wygospodarować choć parę dni na odpoczynek. Jeżeli będziemy chcieli przeprowadzać remont (pełna treść) w samym środku lata możemy mieć trudności z otrzymaniem urlopu bezpośrednio po nim. Szczyt urlopowy to nie najlepszy termin.

Inne wiadomości

Bezpieczny remont – co na pewno winniśmy mieć na uwadze

remont
Twórca: U.S. Department of Agriculture
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Remont domu może mieć przeróżny charakter – może być to duży remont, kiedy na przykład burzymy ściany, wymieniamy wszystkie meble, zakładamy płytki zamiast paneli, bądź też drobny remont, polegający raczej na odświeżeniu wnętrz, czy kupieniu paru niezbędnych rzeczy. O ile w drugim przypadku nie wiąże się to ani z większym nakładem pracy, ani czasu, ani też pieniędzy, o tyle przy dużym remoncie, trzeba liczyć się zarówno z większymi kosztami, jak i większą ilością pracy.


Znajdź właściwych fachowców Kolejną ważną kwestią jest znalezienie ekipy remontowej. Zacznijmy dużo wcześniej, bo najczęściej ekipy, które trudnią się remontami na okres wakacji są rozchwytywane. Postarajmy się już na wiosnę zarezerwować termin u wybranych fachowców. Powinniśmy decydować się na firmy specjalizujące się w kilku dziedzinach. Ideałem jest firma, która ma w składzie fachowców zajmujących się różnymi pracami. Jeżeli jedna osoba pracuje nad instalacją elektryczną, kolejna kładzie kafle, jeszcze kto inny jest specjalistą od gładzi - wówczas mamy gwarancję, że wszystkie prace zostaną wykonane z ogromną starannością.

Znalezienie świetnej ekipy nie jest trudne. Gdy chodzi o remonty, Białystok, Wrocław, Kraków albo każde inne miasto to miejsce, gdzie z łatwością wyszukamy dobrych fachowców.

Przede wszystkim planowanie Zastanówmy się bardzo dobrze co chcemy zrobić. To istotne, bo jeżeli w połowie remontu (zweryfikuj u źródła), choćby podczas malowania ścian, okaże się, że w zasadzie to można by dodatkowo wymienić podłogi i zburzyć jakąś ścianę, nie dość, że remont się przedłuży, to może się okazać, że część z nich pójdzie na marne. Dlatego bardzo konkretne zaplanowanie prac ma wielkie znaczenie. Dzięki temu ekipa także może pracować sprawnie i szybko.

Wydatki Ważne jest też, by spisać sobie dokładnie kosztorys remontu. Pamiętać musimy, że samo wynajęcie ekipy nie załatwia sprawy. Trzeba dopisać również materiały budowlane, jak na przykład wiertarka czy akcesoria do narzędzi pomiarowych (tutaj), większe zużycie mediów itp. Nie zapominajmy o drobiazgach. Zwykle w spisywaniu wydatków pomijamy szczegóły wykończenia takie jak na przykład listwy, kontakty, karnisze, a okazuje się, że to czasami ponadplanowych kilka tysięcy. Jeśli wszystko szczegółowo rozplanujemy remont naszego mieszkania będzie szybki i sprawny.
17/07/28, 16:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.