Dom bądź – jego budowa to ogromna inwestycja, ale warto się jej powziąć

Budowanie domu wiąże się niestety z wysokimi kosztami – co do prawdziwości tego stwierdzenia większość z nas nie ma żadnych wątpliwości. Często, by móc sobie na nią w ogóle pozwolić, bierzemy bardzo wysokie kredyty. Niestety z reguły nie ma innego wyjścia. Przecież gdybyśmy chcieli zaoszczędzić na budowę, moglibyśmy sobie na nią pozwolić ewentualnie na emeryturze, a to już w większości przypadków zdecydowanie zbyt późno. Stajemy więc przed wyborem – albo ciągłe wynajmowanie pokoi, albo dzielenie lokum z rodzicami, albo kredyt. Jednakże kredyt także możemy przeznaczyć albo na zakup gotowego już mieszkania, albo na wybudowanie domu.
Dla wielu ludzi ta druga opcja jest znacznie bardziej atrakcyjna. I nie ma im się w sumie co dziwić. Przecież we własnym domu niewątpliwie mamy znacznie więcej swobody i prywatności aniżeli w wynajmowanym mieszkaniu w bloku. Własny dom daje nam możliwość dowolnie głośnego słuchania muzyki, spraszania przyjaciół zawsze, gdy tylko mamy na to ochotę, to także własny ogródek, w którym możemy uprawiać zarazem kwiaty, jak i warzywa.
grzejnik
Twórca: Gruznov
Treści źródłowe: www.commons.wikimedia.org


Z drugiej strony własny dom to także mnóstwo pracy i duże poświecenie, zwłaszcza na początku. Przecież budowa oprócz tego, że wymaga od nas sporych nakładów finansowych, wymaga również wiele pracy. Wiąże się ona także z dużą ilością stresu. Przez cały czas jej trwania z reguły zastanawiamy się, czy wystarczy nam pieniędzy na wszystko, czy doprowadzimy to przedsięwzięcie do końca. Przecież nawet, gdy postawimy już mury, zalejemy fundamenty, to nadal nie koniec - wymień stare grzejniki na nowe. Wykończenie także niemało kosztuje. W całym budynku musimy przecież rozmieścić grzejniki atlantic, a w łazienkach w pobliżu prysznica http://www.topsanit.pl/pl/c/Brodziki-prostokatne/92. Nierzadko może się okazać, że będzie nam brakować środków akurat na te najbardziej niezbędne elementy, bez jakich nie będziemy w stanie się obyć. Taka sytuacja jest nie do pozazdroszczenia. Z pewnością nie będzie nam łatwo z niej wybrnąć.


Inne wiadomości

Jak dostarczyć odpowiednią temperaturę w naszym mieszkaniu? Czy wiesz, jak ogrzać dom?

kominek
Twórca: Optiflame
Treści źródłowe: Optiflame
Wielkimi krokami przybliża się do nas najbardziej zimna pora roku - zima. W tym czasie nasze ciała wystawione są na oddziaływanie niebywale niskich temperatur, czego szczególnie mocno nie lubimy. Zbyt mała temperatura jest bowiem w wielu wypadkach powodem naszych licznych chorób oraz schorzeń, co zdecydowanie nie jest korzystne dla naszego organizmu. O ile nie możemy działać na temperaturę na zewnątrz, to jednakże w tym czasie staramy się za każdą cenę w naszych miejscach zamieszkania utrzymać ją na możliwie jak najwyższym poziomie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.