Dom bądź – jego budowa to ogromna inwestycja, ale warto się jej powziąć

Budowanie domu wiąże się niestety z wysokimi kosztami – co do prawdziwości tego stwierdzenia większość z nas nie ma żadnych wątpliwości. Często, by móc sobie na nią w ogóle pozwolić, bierzemy bardzo wysokie kredyty. Niestety z reguły nie ma innego wyjścia. Przecież gdybyśmy chcieli zaoszczędzić na budowę, moglibyśmy sobie na nią pozwolić ewentualnie na emeryturze, a to już w większości przypadków zdecydowanie zbyt późno. Stajemy więc przed wyborem – albo ciągłe wynajmowanie pokoi, albo dzielenie lokum z rodzicami, albo kredyt. Jednakże kredyt także możemy przeznaczyć albo na zakup gotowego już mieszkania, albo na wybudowanie domu.
Dla wielu ludzi ta druga opcja jest znacznie bardziej atrakcyjna. I nie ma im się w sumie co dziwić. Przecież we własnym domu niewątpliwie mamy znacznie więcej swobody i prywatności aniżeli w wynajmowanym mieszkaniu w bloku. Własny mieszkania (projekty tanich domów jednorodzinnych) daje nam możliwość dowolnie głośnego słuchania muzyki, spraszania przyjaciół zawsze, gdy tylko mamy na to ochotę, to także własny ogródek, w którym możemy uprawiać zarazem kwiaty, jak i warzywa.
grzejnik
Twórca: Gruznov
Treści źródłowe: www.commons.wikimedia.org


Z drugiej strony własny dom to także mnóstwo pracy i duże poświecenie, zwłaszcza na początku. Przecież budowa oprócz tego, że wymaga od nas sporych nakładów finansowych, wymaga również wiele pracy. Wiąże się ona także z dużą ilością stresu. Przez cały czas jej trwania z reguły zastanawiamy się, czy wystarczy nam pieniędzy na wszystko, czy doprowadzimy to przedsięwzięcie do końca. Przecież nawet, gdy postawimy już mury, zalejemy fundamenty, to nadal nie koniec - wymień stare grzejniki na nowe. Wykończenie także niemało kosztuje. W całym budynku musimy przecież rozmieścić grzejniki atlantic, a w łazienkach w pobliżu prysznica http://www.topsanit.pl/pl/c/Brodziki-prostokatne/92. Nierzadko może się okazać, że będzie nam brakować środków akurat na te najbardziej niezbędne elementy, bez jakich nie będziemy w stanie się obyć. Taka sytuacja jest nie do pozazdroszczenia. Z pewnością nie będzie nam łatwo z niej wybrnąć.


Inne wiadomości

Aranżujemy mieszkanko w budynku wielorodzinnym!

blok mieszkalny
Twórca: Hans Kreul
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Masz małe mieszkanko w budynku wielorodzinnym i nie masz pomysłu jak je wyposażyć? Poszukujesz jakichś konkretnych pomysłów? Idealnie trafiłeś. Wyposażenie mieszkania w bloku to najlepszy temat!


Budowę warto zatem zacząć od przeanalizowania, co w swoim domu konkretnie chcielibyśmy mieć, co będzie nam potrzebne (http://www.topsanit.pl/pl/c/Grzejniki-lazienkowe/32/1/default/1/f_producer_10/1). Później w oparciu o to zróbmy kosztorys. Doliczając do tej sumy dodatkową kwotę na zaś, dowiemy się, jakiego rodzaju koszty trzeba mniej więcej uwzględniać.
17/10/11, 12:50
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.