Sytuacje w których warto nająć profesjonalnego geodetę

Podobnie jak wykształcenie, tak i zawód geodety wymaga zainwestowania niemałych kosztów. Dopiero zaczynający, żeby żyć godnie, często dorabiają po pracy w całkowicie innych zawodach. Nieliczni testują się w dłuższej perspektywie, stawiając na trudne początki za niewielką stawkę.

Geodeta, teodolit
Twórca: http://www.freeimages.com
Treści źródłowe: http://www.freeimages.com
Zmienia się natomiast otoczenie wokół tej uznanej jeszcze przed laty profesji. Na rynek wchodzi coraz więcej wykwalifikowanych geodetów z tytułem magistra. Bogate w oferty i propozycje pracy są możliwości które dają uczelnie. Ogłaszają je też branżowe portale, czy akademickie biura pracy.

Inne wiadomości

Jak producenci bram garażowych wychodzą na przeciw oczekiwaniom swoich teraźniejszych oraz potencjalnych kupujących

brama garażowa
Twórca: Normstahl
Treści źródłowe: Normstahl
Posiadanie własnego benzyniaka, nawet całkiem niepozornego, jest współcześnie tak powszechne, jak posiadanie roweru. Niemało amatorów czterech kółek zostawia na noc swój pojazd pod gwiazdami, przykładowo na miejscowym placu. Ci, którym szczęście dopisało, wznieśli sobie pomieszczenie garażowe i zaczęli rozglądać się za bramą.


Maturzyści wybierający geodezję jako zawód mają dzisiaj do wyboru wszystkie większe uczelnie kraju. Uczelnie już wypuściły i wydadzą w najbliższych okresach następne liczne rzesze geodetów. Podobnie jak w wielu tego rodzaju zawodach - tzw. fachowych (kartograf, mechanik, ale też dziennikarz czy operator kamery) rynek nie potrafi wchłonąć kolejnych wyuczonych zawodu. Nawet dobry dyplom uznawanej krakowskiej czy warszawskiej uczelni nie zapewni sukcesu, choćby w kolejnej perspektywie. Równie kolorowo nie kreuje się sprawa zysków w geodezyjnej branży. Warunki pracy i cięcia kosztów są co chwila przypominane przez znawców kwestii.

Geodeta pracuje przy mierzeniu i planowaniu inwestycji budowlanych. Jego profesja ma niemałe znaczenie w pierwszej fazie, jeszcze przed powstaniem pierwszych fundamentów hal, galerii, boisk czy bloków mieszkalnych. Obeznany fachowiec-geodeta (zobacz co oferują geodeci we wrocławiu) potrafi z głową pracować w miejscach, różniących się warunkami. Dokładne pomiary gruntów umożliwiają geodetom rzetelne opracowanie szkicu map - http://www.geopoint-geodezja.pl/. Geodeci w mig rozpoznają nierówności budynków, pod uwagę biorą także kulistość Ziemi. Magister geodezji i kartografii ma poniekąd zbliżone umiejętności - z dziedziny kartografii. Zanim zamienią się one na godziwe pensje, młodzi muszą latami czekać – szczególne gdy chodzi o otworzenie niezależnej działalności. Założyciel firmy geodezyjnej musi zdać egzamin zawodowy (500 złotych) i udowodnić to trzyletnią praktyką.

W tematycznych serwisach pojawiają się oferty, z nastawieniem do rozglądających się za pracą, jak i proponujących swoje usługi. Duże ośrodki kształcenia wbrew logice nie oznaczają etatu na korzystnych warunkach. Potwierdzają to starsi pracownicy, jak i młodzi koledzy po fachu.
17/08/05, 22:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.