Sytuacje w których warto nająć profesjonalnego geodetę

Podobnie jak wykształcenie, tak i zawód geodety wymaga zainwestowania niemałych kosztów. Dopiero zaczynający, żeby żyć godnie, często dorabiają po pracy w całkowicie innych zawodach. Nieliczni testują się w dłuższej perspektywie, stawiając na trudne początki za niewielką stawkę.

Geodeta, teodolit
Twórca: http://www.freeimages.com
Treści źródłowe: http://www.freeimages.com
Zmienia się natomiast otoczenie wokół tej uznanej jeszcze przed laty profesji. Na rynek wchodzi coraz więcej wykwalifikowanych geodetów z tytułem magistra. Bogate w oferty i propozycje pracy są możliwości które dają uczelnie. Ogłaszają je też branżowe portale, czy akademickie biura pracy.

Inne wiadomości

Propozycje producenta Gerda – drzwi antywłamaniowe w najlepszych cenach

Orzechowa kolekcja drzwi marki Classen
Twórca: Classen
Treści źródłowe: Classen
Na naszym rynku działa wielu przedsiębiorców, jacy nieprzerwanie chcą zadziwiać swoich klientów zróżnicowaniem opcji do wyboru. Konsumenci, którzy postawili na skorzystanie z usług określonej marki nierzadko opiniują współpracę w siedzi. To właśnie dzięki temu inni, jeszcze nieukierunkowani na daną firmę i jej usługi, mogą podjąć ostateczną decyzję. Biorąc pod uwagę drzwi Gerda Wrocław oferuje osobom zainteresowanym kolejne trendy w niezwykle korzystnych cenach. Warto zaznajomić się z najświeższym katalogiem marki Gerda.


Maturzyści wybierający geodezję jako zawód mają dzisiaj do wyboru wszystkie większe uczelnie kraju. Uczelnie już wypuściły i wydadzą w najbliższych okresach następne liczne rzesze geodetów. Podobnie jak w wielu tego rodzaju zawodach - tzw. fachowych (kartograf, mechanik, ale też dziennikarz czy operator kamery) rynek nie potrafi wchłonąć kolejnych wyuczonych zawodu. Nawet dobry dyplom uznawanej krakowskiej czy warszawskiej uczelni nie zapewni sukcesu, choćby w kolejnej perspektywie. Równie kolorowo nie kreuje się sprawa zysków w geodezyjnej branży. Warunki pracy i cięcia kosztów są co chwila przypominane przez znawców kwestii.

Geodeta pracuje przy mierzeniu i planowaniu inwestycji budowlanych. Jego profesja ma niemałe znaczenie w pierwszej fazie, jeszcze przed powstaniem pierwszych fundamentów hal, galerii, boisk czy bloków mieszkalnych. Obeznany fachowiec-geodeta (zobacz co oferują geodeci we wrocławiu) potrafi z głową pracować w miejscach, różniących się warunkami. Dokładne pomiary gruntów umożliwiają geodetom rzetelne opracowanie szkicu map - http://www.geopoint-geodezja.pl/. Geodeci w mig rozpoznają nierówności budynków, pod uwagę biorą także kulistość Ziemi. Magister geodezji i kartografii ma poniekąd zbliżone umiejętności - z dziedziny kartografii. Zanim zamienią się one na godziwe pensje, młodzi muszą latami czekać – szczególne gdy chodzi o otworzenie niezależnej działalności. Założyciel firmy geodezyjnej musi zdać egzamin zawodowy (500 złotych) i udowodnić to trzyletnią praktyką.

W tematycznych serwisach pojawiają się oferty, z nastawieniem do rozglądających się za pracą, jak i proponujących swoje usługi. Duże ośrodki kształcenia wbrew logice nie oznaczają etatu na korzystnych warunkach. Potwierdzają to starsi pracownicy, jak i młodzi koledzy po fachu.
17/08/05, 22:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.