Jakie hasła dobrze jest znać, kiedy prowadzimy własną firmę? Co to jest kredyt handlowy?

Kiedy prowadzi się własną firmę to konieczna jest znajomość różnego rodzaju ekonomicznych i związanych z księgowością haseł, które z pewnością często słyszymy na co dzień.
Poniżej przedstawimy kilka z nich, żeby można było sobie je zapamiętać. Na pewno przyda się ich znajomość.


wyburzanie
Treści źródłowe: pixabay.com


Ważną kwestią w kontekście transakcji handlowych będzie kredyt kupiecki.

Ten tekst ma fascynujące wiadomości na omawiany temat, lecz jeżeli masz chęć poznać pokrewne aktualności, to dokładnie przeanalizuj solidne informacje.

Cóż to takiego? Jest to taki kredyt handlowy, który sprzedawca udziela firmie kupującej jego towary albo usługi. To odroczenie spłaty, jaką firma robiąca zakupy uiszcza nie od razu po dostaniu towaru, ale dopiero po określonym czasie. Taki kredyt kupiecki ((link do artykułu)) to zachęcenie do dokonania zakupu. Firmy, które nie dysponują całą gotówką w danym czasie są w stanie dokonać zakupu z odroczoną spłatą. Szczególnie może to być ułatwienie dla mniejszych i młodych przedsiębiorstw, gdyż będą mogły zakupić towar,


korzystać z niego w swoim przedsiębiorstwie, a gotówkę zwrócić dopiero po czasie. To jeden ze sposobów finansowania aktualnej działalności.


Następnym istotnym hasłem będą progi podatkowe (kontynuuj czytanie). To po prostu określenie w procentach podatku, jaki będzie musiał uiścić płatnik, po przekroczeniu danego progu zarobów. W naszym kraju mamy 2 progi podatkowe, to jest 18 %, gdy nasze dochody mieszczą się w kwocie 85,528zł i 32%, kiedy nasze przychody będą powyżej tej kwoty.


image - dom
Twórca: wolfgang.mller54
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Z kolei różnice kursowe (więcej) to hasło szczególnie ważne, kiedy mamy interesy z przedsiębiorstwami spoza kraju.
Pojawia się bowiem wymóg przeliczenia waluty obcej na polską.

Jeżeli zafascynowała Cię prezentowana w tym poście kwestia, zobacz treść, którą prawdopodobnie także uznasz za pożyteczną.

Księgi rachunkowe bowiem powinny być prowadzone w walucie polskiej. Warto sprawdzić, jak tego typu różnice kursowe obliczyć.
19/01/30, 07:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.