Zobacz, co robić, gdy zbliża się silna burza?

Ostatnio w klimacie widzimy różnego rodzaju zaburzenia. Nadzwyczaj groźne stają się gwałtowne wichury. Warto wiedzieć jak się osłonić, aby zwiększyć swoje ubezpieczenie.
Najlepszą opcją podczas wichury jest nie wychodzenie z mieszkania, a jeśli akurat znajdujesz się w nie swoim domu zostań tam aż nawałnica nie minie lub jeśli idziesz na ulicy postaraj się wejść do pierwszego biura.

obiekt

Autor: Marmorin Studio Design
Źródło: Marmorin Studio Design

Gdy zbliża się silny huragan znajdź w mieszkaniu awaryjne światło, ponieważ może zabraknąć gazu, a także miej w zapasie żywność i płyny.
świeżo wylane fundamenty

Autor: UnderhillHouse
Źródło: http://www.flickr.com
zapamiętaj, aby podczas silnego wiatru i nawałnicy zabrać z balkonu i z parapetów doniczki i pozostałe przedmioty, które mogą stanowić niebezpieczeństwo dla przechodzących, zaś z trawnika zabierz lekkie przedmioty, jakie mogą polecieć oraz trampoliny i namioty. Okna domu również muszą być zabezpieczone przed możliwym wyrwaniem.
budynek - perspektywa

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Posiadaj też dostęp do gazet i uruchomione radio, najlepiej na baterie, żeby nasłuchiwać komunikatów. Może bowiem nastąpić przymus ucieczki, wtedy musisz ewakuować, najlepiej na najniższą kondygnacje domu, do piwnicy albo pod ścianę, unikaj przebywania przy szybie.

Nie wystarcza Ci ten zwięzły artykuł umieszczony w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej rozładunek maszyn tutaj, przeczytasz tam tego typu informacje.

A kiedy przemieszczasz się autem, nie zostawaj pod słupami, ale i na pustej przestrzeni.

Wytrwale podczas zagrożenia staraj się zachować spokój i zauważaj innych, możliwe, że ktoś w pobliżu ciebie oczekuje twojej pomocy?
Nawałnice, czy tajfuny przychodzą rzadko, aczkolwiek lepiej zawczasu sprawdzić jak działać, aby być zabezpieczonym.