Co przemawia za wybraniem drzwi płaskich a co za wybraniem modułowych oraz które z nich nie zrujnują naszego budżetu?

Bardzo wielokrotnie, gdy wybieramy drzwi montowane wewnątrz, możemy napotkać się z problemem czy wybrać drzwi płaskie czy modułowe.
Drzwi modułowe są bardziej stabilne, odporne i mocniejsze.

drzwi modułowe

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast drzwi płaskie będą lżejsze oraz w większym stopniu subtelne. Musimy mieć świadomość tego, że drzwi modułowe są to inaczej drzwi ramowe albo 5-cio elementowe. Są to takie drzwi, jakich konstrukcja składa się z dwóch ramiaków pionowych, poprzeczki górnej i dolnej i z wypełnienia. To wypełnienie to może być płycina o grubości 10-22mm lub szyby, które posiadają grubość 4 mm. Drzwi modułowe nawiązują do typowych, ciężkich skrzydeł, które od długiego czasu są używane w naszych mieszkaniach. Drzwi modułowe wygrywają z drzwiami płaskimi odnośnie liczby wzorów. Niemalże bez ograniczeń możemy w drzwiach modułowych stosować drobiazgi dekoracyjne. Jeżeli zależy nam na wyszukanym stylu wewnętrznych drzwi, to powinniśmy zdecydować się na drzwi modułowe.
sposób

Autor: Selena SA
Drzwi płaskie posiadają w większym stopniu nowoczesny wygląd i nadają miejscu lekkości. Doskonale sprawdzają się w każdym pomieszczeniu oraz różnorodnych zastosowaniach. Zdolności ozdobne takich drzwi są zdecydowanie mniejsze. Jeśli nie chcemy, aby montowane wewnątrz drzwi nadszarpnęły poważnie nasze finanse, w takiej sytuacji musimy zdecydować się na drzwi płaskie, które są bardziej ekonomiczne. To drzwi, które wybierane są często przez osoby, które pragną urządzić swoje pierwsze mieszkanie. Jest to doskonałe rozwiązanie także dla osób, które lubią wielokrotnie zmieniać wystrój pokoju. Drzwi płaskie będą idealne dla osób, które pragną coś prędko odmienić w aranżacji. Drzwi modułowe są droższe od drzwi płaskich, lecz zaliczają się do średniej cenowej półki.

Znaczy to, że możemy wydać na takie drzwi mniej, niż na skrzydła fornirowane albo skrzydła ze szkła.

Szukasz interesujących informacji? To dobrze, ta strona internetowa toruń nowe mieszkania z pewnością Cię zainteresuje, ponieważ znajdziesz na niej wiele bardzo ciekawych informacji.

Oba te typy drzwi wyróżniają się najlepszą jakością i bezpieczeństwem użytkowania.