Popularne dziś są projekty budynków z płaskimi dachami — jednakże potrzebują one specjalnego montażu, by mogły spełniać swoją rolę

W przeszłości budowano tylko spadziste dachy, ponieważ to było praktyczne. Nie musiał nikt martwić się o lód zimą. Teraz przyszła nowa moda oraz technologia.

malowidło - firma

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Klient w obecnych czasach jest w stanie zaplanować sobie projekt domu i architekci zrobią co w ich mocy, żeby sprostać jego wymaganiom. Ekipy budowlane mają dziś spore pole manewru, ponieważ technologia w tym segmencie przemysłu bardzo się rozwinęła. Bez trudności można zażyczyć sobie posiadać płaski dach (budowa dachu koszt) na budynku. Aby uzyskać wymyślony efekt, ekipa budowlana z pewnością zamontuje kliny styropianowe. Są one także niezwykle przydatne przy robieniu tarasu. Kliny takiego typu mają szerokie zastosowanie. Na dachach ich podstawowym zadaniem jest termoizolacja i odprowadzanie wody. Powinny również chronić przede wszystkim kominy przed zbieraniem się wokół nich wody. Są takie kliny, które już w fazie produkcji pokrywa się papą. Nie musimy wówczas na dachu montować oddzielnie obu materiałów. Jednakże do ich przytwierdzenia i tak będzie trzeba użyć specjalnego kleju bitumicznego. Grubość klinów głównie uzależniona jest od tego, czy chcemy jedynie uzyskać spad dla wody, czy też wyizolować. Zwykle produkuje się dwa rodzaje klinów: 5 × 5 cm oraz 10 × 10 cm.

Oczywiście wszystkie inne zamówienia także są wykonywane, jeśli takie będzie życzenie klienta. Trzeba jedynie mieć na uwadze to, że wtedy trzeba będzie więcej zapłacić. Ale cóż znaczy trochę większa kwota, przy projektowaniu domu marzeń.