Przygotowywanie dużych imprez plenerowych to trudne przedsięwzięcie

Niezależnie od tego czy jest to tylko koncert, cała impreza muzyczna czy rozgrywki sportowe, organizacja musi być dopięta na ostatni guzik. Jakkolwiek brzmi to nierealnie trzeba pomyśleć o wszystkim, o bezpieczeństwo uczestników, zorganizowanie punktu z jedzeniem, należy zsynchronizować wszystkie służby, a w końcu – już po wydarzeniu – wszystko posprzątać.

impreza

Autor: FotoPlus Collective
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnich latach w naszym kraju ma miejsce coraz więcej imprez masowych. Wpływ mają na to na pewno czynniki ekonomiczne, jeśli powodzi nam się coraz lepiej to stać nas też na kulturę. Na pewno nie możemy się porównywać dokrajów zachodnich, w których na codzienne zakupy (jedzenie) wydaje się zdecydowanie mniej aniżeli u nas, a w kieszeni pozostaje jeszcze trochę na kupno płyty, książki, pójście film.uwagi o nas – (kliknij jeger.pl/pl/312-lakiery-na-meble)Jednak i w Polsce z roku na rok jest coraz lepiej.

Letnie festiwale w Polsce to już standard. Tutaj niemal każdy znajdzie coś dla siebie, odeszły czasy, kiedy Opole i Sopot to były jedyne propozycje a jak ktoś chciał bardziej na przekór oraz wbrew głównemu nurtowi, to wybierał Woodstock. Dziś są festiwale ogromne, jak Opene’er w Gdyni, Orange Festiwal w stolicy czy mniejsze przeznaczone dla fanów muzyki alternatywnej czy elektronicznej: festiwal Nowa muzyka czy Off festiwal.

Pamiętajmy, iż do tego typu imprez trzeba doliczyć największą imprezę sportową w historii naszego kraju – Euro 2012. Tak duże przedsięwzięcie udało się zorganizować przy odpowiedniej koordynacji i kontroli wszystkich działań. Cały świat zwrócił oczy na Polskę i Ukrainę i co najważniejsze, wszystko świetnie się udało.

koncert

Źródło: http://www.morguefile.com/

Abytaka impreza powiodła się trzeba wykonać cały szereg przedsięwzięć. To nie jest tylko tak, że rozkładamy scenę i zapraszamy zespoły. Samo organizowanie takiego przedsięwzięcia trwa okrągły rok, jest to praca bardzo wymagająca, bardzo pod presją czasu. Jeżeli natomiast czegoś nie dopełnimy wszystko może zakończyć się fiaskiem. Nawet tak błaha sprawa, jak firma która ba o porządek. Dowiadujemy się, iż zabrakło zbieraków do sprzątani terenu czy ogólnie zestawów do sprzątania: niezbędnych zestawów do porządkowania, detergentów, takich zmywaków, szmatek, które są niezbędne, i już możemy mieć poważny problem, z którym trudno będzie się nam uporać. A przecież to tylko jeden element tej skomplikowanej układanki.