Niewielka łazienka to nieduży problem

Inspiracje w aranżowaniu mieszkań odmieniają się właściwie równie szybko co trendy w modzie. Naturalnie, nie oznacza to, że co roku trzeba zrobić remont w łazience, aby być na topie.

Byłoby to po pierwsze wyjątkowo kosztowne, po drugie bardzo uciążliwe. Prawdopodobnie nikt nie lubi remontów. Możemy jednak zaaranżować łazienkę zgodnie z modą i zostawić sobie możliwość zmiany wystroju łatwym sposobem, przykładowo zmieniając ozdobne dodatki.

mała łazienka

Autor: RAVAK
Źródło: RAVAK

Takie elementy jak płytki ceramiczne, jeśli je właściwie wybierzemy nie wyjdą z mody szybko a jednocześnie stanowić będą doskonałą bazę do podkreślania akcesoriów.

Płytka podłogowa Paradyż Santera Beige 45x45| Decydując się na płytki łazienkowe zwracajmy uwagę na to, aby były najlepszej klasy, najlepiej w neutralnym kolorze i przede wszystkim, aby były łatwe do utrzymania w czystości. Ślady od mydła, resztki kremów – to normalne w każdej łazience. Przy normalnym korzystaniu na pewno coś się zachlapie, zatem ważne jest, żeby wystarczyło wytrzeć płytki ściereczką i już.

Jeżeli bardzo emocjonuje Cię analizowana w tym miejscu kwestia, dodatkowo koniecznie zobacz tekst w serwisie (https://metal-plast.pl/oferta/skup-odpadow-pvc/) opisującym pokrewne tematy.

Dobrym i modnym rozwiązaniem do łazienki jest także umywalka nablatowa. Zda egzamin w szczególności w małym pomieszczeniu, gdzie może pojawić się kłopot z przechowywaniem różnego rodzaju środków higienicznych, kosmetyków itp. Szafka pod tego rodzaju umywalką rozwiązuje ten kłopot.

Podobnie świetnym rozwiązaniem do niewielkiego pomieszczenia są kabiny prysznicowe. Wanna potrzebuje przestrzeni, a kabina jest komfortowa i niewielka. Mamy do wyboru tak dużo wzorów, że z pewnością znajdziemy coś dokładnie dopasowanego do naszych upodobań. Nie jest również zbyt trudne utrzymanie w czystości kabiny, nawet szklanej. Wystarczy tylko po prysznicu przeciągnąć kabinę taką zwykłą ściągaczką wody, którą wykorzystuje się do mycia szyb w oknach. I to wystarczy – żadnych zacieków, żadnych smug i nasza łazienka będzie wyglądać zjawiskowo.

Wybierajmy materiały najwyższej klasy, sprawdzone i solidne. Na przykład firma Paradyż płytki wykonuje świetne w wielu wymiarach i o najróżniejszych wzorach. Nabywając materiały sprawdzonego producenta otrzymujemy pewność, że nie będziemy musieli powtarzać remontu, ponieważ przykładowo upadająca na podłogę suszarka do włosów rozbije płytki. Dobrze zaprojektowana łazienka będzie nas cieszyć bardzo długo.