Wypalana cegła klinkierowa jako produkt naturalny

W czasie rozpoczynania budowy wybór podstaw to jedna z istotniejszych czynności, jaką powinno się wykonać od razu. Nie tylko ceny są znaczące, decydujące są przede zwłaszcza budulce takie jak: cegła klinkierowa lub nadproża, a ich jakość stanowi decydujące kryterium.

Szczególnie powinno się namyślić nad wyborem materiału budowlanego niezwykle renomowanej oraz wypróbowanej wcześniej marki, aby efekt końcowy był trwalszy, a praca mniej skomplikowana i o wiele szybsza. Cegła klinkierowa jako budulec wypalana jest w wysokiej temperaturze, ponadto uzupełniona jest o glinę i piasek. Z tego powodu cegła klinkierowa jest – podobnie jak dachówka ceramiczna – bardzo odporna na działanie czynników pogodowych.
Dachówka rustykalna   Holenderki OVH

Autor: Wienerberger
Źródło: Wienerberger

Dachówka – wyrób budowlany o różnych kształtach i wymiarachCzęsto zdarza się, że producenci oferujący materiały budowlane o niesamowicie niskich cenach nie są gwarantem trwałości oraz produkty w rezultacie nie są tak wytrzymałe jak droższa konkurencja. Popularnych jest kilkadziesiąt typów elewacji, począwszy od tynku po cegły ceramiczne. Coraz częściej jednak wybierana jest cegła klinkierowa. Jest to materiał całkowicie naturalny wykonany z gliny oraz piasku. Jej główną zaletą jest duża odporność na czynniki atmosferyczne takie jak mróz czy wilgoć.

Ceramika budowlana wyrabiana z mieszanki, przydatna w budownictwie
Duża paleta kolorów, jakie polecają producenci materiałów takich jak dachówka daje nam możliwość wyboru i komponowania elewacji w jakikolwiek sposób. Ogromnym plusem elewacji zrobionych z materiału takiego jak cegła klinkierowa lub zastosowana ceramika budowlana jest trwałość.

Prezentowana na niniejszej witrynie tematyka jest dla Ciebie warta uwagi? Jeżeli tak, to kliknij tu oraz zobacz dodatkowo więcej w opracowaniu (http://wkg.pl/oferta/branze/energetyka/).

Daje to nam gwarancje utrzymania w doskonałej formie na długie lata.

Elementy konstrukcyjne niezbędne przy budowie – nadproża
Oczywiście elewacja domu stanowi jego wizytówkę, dlatego warto zainwestować w nadproża. Wstawiając okna lub drzwi można wykorzystać właśnie nadproża. Jest to element konstrukcyjny, za pomocą którego możliwe jest wykonanie otworów okiennych i drzwiowych w ścianach. Głównym zadaniem tego elementu jest przenoszenie ciężaru stropu, ścian oraz dachu. W przypadku tego komponentu najważniejsza jest wytrzymałość, gdyż podstawowe zadanie to utrzymanie sporego ciężaru. Nadproża dają duże możliwości dowolnego komponowania elewacji oraz tworzenia detali architektonicznych. Więcej na ten temat – url.