Do jakiego celu mogłyby być stosowane różnego rodzaju kształtowniki?

Przy wykonywaniu różnorodnego typu robót budowlanych albo remontowo-budowlanych, coraz częściej stosuje się płyty k-g. W handlu istnieją także gotowe rozwiązania, które przeznaczone są do budowania ścianek, czy sufitów lub innego rodzaju konstrukcji w formie zabudowy suchej.
Należałoby więc wiedzieć, jakie istnieją typy takich płyt i również to, których stalowych kształtowników powinno się używać przy ich montowaniu.

kształtowniki

Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
Łazienka

Autor: Carl Mattone
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety zaledwie nieduża grupa ludzi ma świadomość, że normalna grubość profilu powinna wynosić przynajmniej 0,55 mm.sprawdź tu płytki na taras płytki na taras, gres na taras, płytki tarasowe, gres na balkonWłaściwe mniejsze kształtowniki niestety nie zapewnią odpowiedniej sztywności całej konstrukcji, mogłyby także kierować do jej odkształcania. Profile, które posiadają małą grubość, są niewielkie i tym samym nie mogą stanowić należytego podparcia podczas wkręcenia blachowkrętów. Nie stanowią też stosownie stabilnych złączeń. Taka konstrukcja jest również w większym szczeblu podatna na generowanie pęknięć i rys.
Z tego też powodu w czasie wybierania profili stalowych należy dobierać jedynie te, jakie są wysokiej jakości. Jedynie takie zagwarantują bezpieczeństwo oraz staranność tworzonej konstrukcji. Ponadto niezwykle ważnym bodźcem jest również to, żeby wybrać właściwe rodzaje kształtowników do wybranego typu zabudowy. Jeżeli chodzi o profile ościeżnicowe, to takiego typu kształtowniki wykorzystywane są w miejscu, gdzie w ściankach działowych należy umieścić drzwi.

Innym zastosowaniem takich kształtowników jest również dokręcanie stelaży mniej tradycyjnych konstrukcji. Istnieją również profile naścienne sufitowe, czy ościeżnicowe. Profile sufitowe przeznaczone są do montażu sufitów podwieszanych.