W jaki sposób powinniśmy grodzić nasze podwórka? Czy istnieją jakieś interesujące praktyki, które należy zastosować?

tworzywo i forma ogrodzenia na pewno muszą pasować do stylu domu, równocześnie musi też pasować do charakteru otoczenia i sąsiednich budynków. Pamiętajmy równocześnie, że sposób ogrodzenia zależy od miejsca, w którym będziemy mieszkać. Nieprzypadkowo przecież inaczej ogrodzenie przedstawia się na obszarach na wsi,odmiennie w mieście.

Brama spełnia tak naprawdę dwie ważne funkcje. Jedną z nich jest podkreślenie naszego stanu posiadania. To również środek fizyczny zabezpieczenia posiadanej ziemi, takie funkcje ma szansę spełniać każdy rodzaj bramy, jak płoty panelowe czy inne rodzaje, jak ogrodzenia panelowe. Co ciekawe, już dawniej tak było, symboliczną funkcję takiej granicy wypełniał przykładowo wał, albo porozstawiane w linii słupki czy kopczyki usypane z kamieni. Dodatkowo, odmiennie hodowana roślinność, nieco odmienny porządek, to już znak, że mamy do czynienia z prywatną własnością. Technicznie więc środki wykorzystywane do ogrodzenia odpowiednie są do naszej potrzeby bezpieczeństwa. Zobacz też .

dom z płotem

Autor: Montgomery County Planning Commission
Źródło: http://www.flickr.com

To naturalnie jest zależne od konkretnego miejsca. W bogatych krajach Europy, jak Holandia czy Anglia wyłączną granicą jest trawnik albo żywopłot. To oznacza, że znajdujący się tam mieszkańcy inaczej niż my oceniają swoje zagrożenie. Nie można jednak też nie pamiętać o tym, że nieco inaczej podchodzą oni do kwestii zabezpieczeń, przykładowo jest tam bardzo rozwinięty monitoring. Dosyć często w planach miejsc nakazuje się, aby stawiać bramy ażurowe. Można zabraniać też często budowania ogrodzeń wyższych niż 0,5 metra nad terenem, co może wynikać oczywiście z wymogów estetycznych, ale również z potrzeby ochrony ekosystemów, ponieważ całkowite mury przeszkadzają w przemieszczeniu się niewielkich zwierząt.

W takiej sytuacji w bramie mamy szansę wykonać tylko zupełne elementy pełnego muru, na przykład, jako filary ustawione w rogach lub przy furtce ogrodzeniowej. Może to ciekawe się zaprezentować, gdyzłączymy to z ażurowym wypełniaczem, lub roślinnością między filarami. Z kolei w osiedlu domów przy ulicy trzeba zwrócić uwagę, czy wybierany materiał na ogrodzenie stanie się trwały na zachlapywanie przez pobliskie auta. W takiej sytuacji doskonale nabyć kosztowniejsze elementy, na przykład klinkier czy betonowa cegła. Można również zasadzić żywopłot.

Czy ekscytuje Cię omawiana kwestia? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik i zdobądź pomocne info (http://prokad.com.pl/) także na pokrewnej stronie!

Jeżeli szukasz najdoskonalszego ogrodzenia, to pamiętaj o bramy Wrocław ().