Co brać pod rozwagę decydując się na mieszkanie na warszawskich Bielanach?

Graniczące z dzielnicami bliżej centrum Warszawy, ale i trochę bardziej odsunięte od śródmieścia – warszawskie Bielany jako rejon stolicy są ciekawym połączeniem dla ludzi wolących dojeżdżać do centrum i nie płacić przy tym wysokich czynszów. Powstające osiedla wcale nie są droższe niż starsze mieszkania w zbudowanych już kamienicach.
Więcej szczegółów wyszukamy np. na stronach ogłoszeniowych.

własne cztery kąty
Wyszczególnić mogą wszystkie interesujące nas kryteria jak: położenie w dzielnicy, ilość pokoi, rok zabudowy lub jej zakończenia. Tak, planowanego zakończenia – nowe budownictwo (apartamenty na sprzedaż rewal) ma to do siebie, że zakończenie budowy następuje już wtedy, gdy „surowe” mieszkanie jest już przez kogoś „zarezerwowane”. Już teraz w sieci znajdziemy oferty z mieszkaniami, których otwarcie przewiduje się na 2016 rok. Za najęcie i sprzedaż oraz zadbanie o spokój na rosnącym osiedlu zajmują się firmy deweloperskie.
Cena za metr kwadratowy powierzchni mieszkania na Bielanach statystycznie kształtuje się na poziomie 5-8 tys. zł. Parametr ten nie idzie w parze z rokiem budynku, bywa i tak, że sprawdzone kilkuletnie mieszkania są droższe w utrzymaniu od nowoczesnego i … jeszcze nie istniejącego budownictwa. Naturalnym stanem rzeczy są wielotysięczne różnice w mieszkaniach o tym samym standardzie, kiedy któreś posiada o jedno lub dwa pomieszczenia więcej. Przeciętne dwupokojowe mieszkanie na piętrze to koszt rzędu 300-500 tysięcy złotych. Cztery pokoje kupione to koszt sięgający miliona złotych.

nowe budownictwo

Autor: Loozrboy
Źródło: http://www.flickr.com/photos/loozrboy/5121533005/
Bardzo ważna dla warszawiaków w tutejszych warunkach, jest kwestia przyswajania skali głośności. Znaczenie odrywają też solidne okna. W centrum nie uciekniemy od zgiełku, a tym samym nie da się zdobyć mieszkania, całkowicie wyciszonego. Mieszkania na Bielanach wyróżnia „umiarkowany poziom” wyciszenia – czytamy – apartamenty na Bielanach. Cena lokum potrafi spaść w przypadku kupowania mieszkań na parterach – zarówno przez większe nagłośnienie z ulicy oraz większe ryzyko włamania. Wynajmujący i kupujący takie mieszkania wiedzą w czym rzecz.
Dla każdego kto kupuje mieszkanie w stolicy, w tej jak i innej dzielnicy, kluczowa jest też sprawa logistyki. Odległość od sklepów i miejsca pracy to podstawa, do tego dochodzą takie kwestie jak rozmieszczenie przystanków, szkół itp.